Ana Sayfa Türkiye Şanlıurfa'daki Patlama, Kozlu'daki İstasyonların Komşularını Korkuttu

Şanlıurfa'daki Patlama, Kozlu'daki İstasyonların Komşularını Korkuttu

Zonguldak'ta, Kozlu Sahil Yolu üzerinde yerleşim yerlerinin yakınındaki akaryakıt istasyonları çevre sakinlerini tedirgin ediyor.

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2011 Salı 18:01
Şanlıurfa'daki Patlama, Kozlu'daki İstasyonların Komşularını Korkuttu
Zonguldak'ta, Kozlu Sahil Yolu üzerinde yerleşim yerlerinin yakınındaki akaryakıt istasyonları çevre sakinlerini tedirgin ediyor. Vatandaşlar, akaryakıt istasyonlarının kent dışına çıkarılmasını istedi.

Şanlıurfa'da 1 kişinin ölümüne, 21 kişinin yaralanmasına, onlarca binanın da hasar görmesine neden olan akaryakıt istasyonundaki patlama, Zonguldak'ta yakınında 5 akaryakıt istasyonu bulunan İncivez Mahallesi'nde yaşayanların endişesini bir kat daha arttırdı. Özellikle 135 hanenin bulunduğu Binbaşı Tahsin Sokak'ta oturanlar, Kozlu Sahil Yolu üzerinde yan yana bulunan akaryakıt istasyonlarının şehir dışına taşınmasını istedi.

Mahalle sakinlerinden 50 yaşındaki Hayri Sürmen, Şanlıurfa'da yaşanan olayın bir benzeriyle karşılaşmak istemediklerini söyledi. Evlerinin akaryakıt istasyonlarına çok yakın olduğunu belirten Sürmen, "Bu akaryakıt istasyonlarının kaldırılmasını istiyoruz. Eğer korktuğumuz gibi bir şey olursa büyük yaralar açar. Şanlıurafa'da yaşanan olayı gördükten sonra içimizdeki korku daha da arttı" dedi.

35 yaşındaki Tahsin Bircan da, benzin istasyonlarının kaldırılması için yıllardır mücadele ettiklerini, ancak bir sonuç alamadıklarını söyledi. Bircan, "Binalarımız birbirlerine yakın. Olası bir patlamada büyük hasar ve can kaybı olur. Balkondan baktığımızda, 'acaba patlar mı' diye endişe yaşıyoruz" diye konuştu. (haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa dahil 16 ilde FETÖ Operasyonu

Urfa dahil 16 ilde FETÖ Operasyonu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star