Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA'DAKİ STK'LARDAN SAĞDUYU ÇAĞRISI

ŞANLIURFA'DAKİ STK'LARDAN SAĞDUYU ÇAĞRISI

Şanlıurfa'daki 44 Bağımsız Sivil Toplum Kuruluşu, son günlerde yaşanan rüşvet operasyonlarına karşı sağduyu çağrısı yaptı.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2013 Cuma 15:54
ŞANLIURFA'DAKİ STK'LARDAN SAĞDUYU ÇAĞRISI

STK Platformu Basın Sözcüsü Faruk Akbaş'ın yaptığı açıklamada, "Yaklaşık 11 gündür ülke gündemini meşgul eden ve hem ülkemizin ekonomisine ve hem de imajına zarar veren bu sürecin daha sağduyuyla sürdürülmesi devleti yöneten yasama yürütme ve yargı erklerini birbirine saygı göstermesi ellerinde güçleri karşılıklı olarak silah gibi kullanmaması gerektiğini düşünüyoruz. Bu güçlerin tamamen milletin hizmetine yönelik olarak kullanılması gerektiği varsa milletin hazinesi el atan zavallıların cezalandırılması için gerek yargı ve gerek yürütmenin üzerine düşüne yapması gerekiyor. Bu operasyon yürütülürken gizlilik ihlaline özellikle uyulması suçlu suçu sabit olana kadar masumdur ilkesinin herkes için eşit uygulanması temennimizdir. Bu operasyonun ekonomimize vereceği dikkate algılanarak yapılacak olan açıklamalara azami derecede dikkat edilmesi ve kimse peşinen suçlu ilan edilmemelidir" ifadelerine yer verildi.

Ülkenin içinden geçtiği sürecin, uzun yıllar sonra sağlanmış olan güven ortamının, yapılan ve yapılması düşünülen dünya ölçekli projelerin çok önemli olduğunun farkında olduklarını ifade eden Akbaş, şöyle devam etti:

"11 yıldır mevcut hükümetin ülkemizi gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında önemli bir aktör durumuna getirdiği unutulmamalıdır. Kimsenin küçük hesaplar peşinde koşarak ülkeye zarar verme hakkının bulunmadığı yıllarca yan yana yürüyen kardeşlerin düşman olamayacağı hedefin aynı olduğu tek hedefin ülkemizi ve milletimizi müreffeh ve aydınlık yarınlara ulaştırmak olması gerektiğine inanıyoruz. Bu süreçte tarafların birbirini daha fazla kırmaması gerektiğine inanıyor amaç milletse hakların 76 milyon insana eşit dağıtımı ise gerisi teferruat diyoruz. Varsa yanlış yapanlar ayıklansın diyoruz ve en önemlisi ülke gündeminden düşen ama ülkemiz için çok önemli olan çözüm sürecinin etkilenmemesi gerektiğini düşünüyor hepimizi karşılıklı bir zeytin dalı uzatmaya davet ediyoruz."

Açıklama sonunda; Stk temsilcileri birlik ve beraberlik için birbirlerine zeytin dalı uzattı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star