Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'dan Kısa - Kısa

Şanlıurfa'dan Kısa - Kısa

Ayın konseri ilgi gördü ,Yeşildirek Projesi

Giriş Tarihi: 23 Ocak 2012 Pazartesi 16:10
Şanlıurfa'dan Kısa - Kısa
Şanlıurfa'da yaklaşık 8 yıldan bu yana kentsel dönüşüm için çaba sarf edilen Yeşildirek bölgesindeki çalışmalar masaya yatırıldı.
Belediye basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Yeşildirek Projesi, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, belediye meclis üyeleri, imar komisyonu üyeleri ve Yeşildirek Mahalle Muhtarının katılımıyla düzenlenen toplantıda ele alındı.
Söz konusu mahallede ikamet eden vatandaşların mağdur edilmeden hayata geçirilmesi beklenen projede, o bölgede oturan vatandaşların rıza göstermesi halinde kentsel dönüşüme başlanacağı bildirildi.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile yaptığı yoğun temas ve mesaisinin ardından Yeşildirek Projesinin başlatılması konusunda önemli mesafe alındığını belirtti.
Şanlıurfa Emlakçılar Odası Başkanı Gökhan Gökmen de kentsel dönüşümün başlatılması gerektiğini belirterek, bu durumun arsa ve daire fiyatlarını düşüreceğini kaydetti.
Yeşildirek Mahalle Muhtarı Ali Demir de projenin herkesin menfaatine olacağını ifade etti.

-Ayın konseri ilgi gördü

Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün organize ettiği ayın konserinde Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu sahne aldı.
Belediye Nikah ve Konferans Salonunda gerçekleşen konsere halk, büyük ilgi gösterdi. Yaklaşık 3 bin kişinin izlediği konserde birçok kişi salonda yer bulmakta zorlandı. Sanatçıların seslendirdiği eserler yoğun istek ve alkış aldı.
Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, konserin ardından yaptığı açıklamada, sanatçıların performansına hayran kaldığını belirterek, yeni bir konser için söz aldığını belirtti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık