Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'dan Suriye'ye 2 tır yardım malzemesi gönderildi

Şanlıurfa'dan Suriye'ye 2 tır yardım malzemesi gönderildi

Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu öncülüğündeSuriye'deki ihtiyaç sahiplerine 2 tır yardım malzemesi gönderildi.

Giriş Tarihi: 18 Eylül 2013 Çarşamba 05:47
Şanlıurfa'dan Suriye'ye 2 tır yardım malzemesi gönderildi

Platformun Suriye'deki ihtiyaç sahipleri için başlattığı "Sınır ötesine yardım" kampanyası, hayırseverlerin desteğiyle 9 aydır devam ediyor. Kampanya kapsamında temin edilen gıda, ilaç, oyuncak ve giyim malzemelerinin yüklendiği 2 tır, Suriye'ye yola çıktı.

Platform Başkanı Osman Gerem, yaptığı açıklamada, yaklaşık 9 aydır Suriyehalkına yardımda bulunduklarını belirtti. Suriye'ye 106'ncı yardım tırını gönderdiklerini aktaran Gerem, "Bunun yanında kent merkezi ve ilçelerde yaşayan 80 bin kişiye de 40 tır yardım ulaştırdı. Elbette bu yeterli değil. Şuanda sınırın diğer tarafında 3 milyon insan açlıkla karşı karşıyadır. Yardımlarımızı hayırseverlerimizin katkılarıyla ulaştırıyoruz. Dolayısıyla yardımların devamını bekliyoruz. Savaş devam ettiği sürece yardım göndermemiz gerekiyor" diye konuştu.

Kuyumcular Odası Başkanı İbrahim Halil Demirkol ve Şanlıurfa eski milletvekili Müfit Yetkin de hayırseverlerden zor durumdaki Suriyelilere daha fazla destek vermesini beklediklerini dile getirdi.

Yardımların, Akçakale ve Karkamış sınır kapılarından geçerek Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması planlanıyor

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa Barosu'nda seçimi Tüysüz kazandı

Urfa Barosu'nda seçimi Tüysüz kazandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık