Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfalı Asker İçin Ailesi Kurban Kesti

Şanlıurfalı Asker İçin Ailesi Kurban Kesti

PKK'nın serbest bıraktığı 8 kamu görevlisi arasında bulunan Şanlıurfalı er Reşat Çeçan için ailesi kurban kesti.

Giriş Tarihi: 14 Mart 2013 Perşembe 08:38
Şanlıurfalı Asker İçin Ailesi Kurban Kesti

PKK'nın serbest bıraktığı 8 kamu görevlisi arasında bulunan Şanlıurfalı er Reşat Çeçan için ailesi kurban kesti. Dualar eşliğinde kesilen büyükbaş kurbanın kanını serbest kalan Reşat Çeçan'ın alnına süren annesi Fatma Çeçan, Barış için kan akıttık. Artık kimse ölmesin, barış olsun dedi.

21 yaşındaki Reşat Çeçan, geçen yıl 7 Ağustos'ta izinli olarak geldiği memleketi Şanlıurfa'dan, birliğine teslim olmaya giderken Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde yol kesen PKK'lılar tarafından kaçırıldı. PKK tarafından kaçırılan aralarında Çeçan'ın da bulunduğu 8 kamu görevlisi dün PKK tarafından Irak'a giden heyete teslim edildi.

GECE ZILGIT, GÜNDÜZ KURBAN

Dün gece Şanlıurfa'ya gelen Çeçan yakınları tarafından sevinçle karşılandı. Zılgıtlar ve alkışlarla karşılanan Çeçan'ın eve dönüşü yakınları tarafından gözyaşlarıyla kutlandı. Aylar sonra çocuklarına kavuşan Çeçan ailesi sabah saatlerinde Eyyüpkent Mahallesi'ndeki 2 katlı evlerinin çatısında büyükbaş bir hayvanı kurban olarak kesti. Dualar eşliğinde kesilen hayvanın kanı PKK'nın serbest bıraktığı Reşat Çeçan'ın alnına sürüldü.

Oğluna kavuştuğu için adadıkları kurbanı kestiklerini söyleyen bir oğlu da PKK'nın dağ kadrosunda bulunan anne Fatma Çeçan, Bugün biz barış için kan akıttık. Umarım bundan sonra kimsenin kanı akmaz, anneler ağlamaz. Artık barış gelsin. Asker, polis ve dağdakilerin anneleri ağlamasın dedi.

PKK tarafından serbest bırakıldıktan sonra ailesi ile geceyi birlikte geçiren Reşat Çeçan ise mutlu olduğunu ifade etti.

Öte yandan çok sayıda akrabasının da Çeçan ailesini ziyarete geldiği görüldü.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik







Yukarı Çık