Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Spor ŞANLIURFALI BİLEK GÜREŞÇİLERİ 6 MADALYA İLE KENTE DÖNDÜ

ŞANLIURFALI BİLEK GÜREŞÇİLERİ 6 MADALYA İLE KENTE DÖNDÜ

28-30 Haziran 2012 tarihleri arasında Eskişehir'de düzenlenen şampiyonaya katılarak 6 madalya kazanan ve Bilek Güreşi Milli Takımı'na seçilen Şanlıurfalı sporcular şehre döndü.

Giriş Tarihi: 7 Temmuz 2012 Cumartesi 19:05
ŞANLIURFALI BİLEK GÜREŞÇİLERİ 6 MADALYA İLE KENTE DÖNDÜ
Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Bilek Güreşi Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sait Akdağ, Türkiye Gençler ve Büyükler Bilek Güreşi Şampiyonası ve Bilek Güreşi Milli Takım seçmelerine katılan Şanlıurfalı sporcularla bir araya geldi.

Akdağ, düzenlediği basın toplantısında, 28-30 Haziran 2012 tarihleri arasında Eskişehir'de düzenlenen şampiyonaya katılarak 6 madalya kazanan ve Bilek Güreşi Milli Takımı'na seçilen Şanlıurfalı sporcuları kutladı.


Akdağ, şampiyonaya Şanlıurfa'dan 48 sporcunun katıldığını hatırlatarak, bu sayının kendileri için ''rekor bir katılım'' olduğunu ifade etti. Kendilerine destek veren herkese teşekkür eden Akdağ, şu an itibarıyla 2 Şanlıurfalı bilek güreşçisinin Avrupa şampiyonluğunun bulunduğunu ancak önümüzdeki dönemlerde daha çok Avrupa ve dünya şampiyonlarının kentten çıkacağını dile getirdi.


Belediye Başkan Yardımcısı Emin İzol ise bütün sporcuları tebrik ederek, belediye olarak göreve geldikleri günden bu yana ellerinden geldiği kadar ve kanunların el verdiği kadar amatör branşlara destek vermeye çalıştıklarını kaydetti.


Bilek Güreşi Milli takımına seçilen Mehmet Ali Üzül, Belçim Bayram ve Ramazan Üzül Brezilya'da düzenlenecek Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası'nda Şanlıurfa'yı temsil edecek.


Konuşmaların ardından Akdağ, bilek güreşine destek veren Belediye Başkan Yardımcısı İzol, Akçakale Kaymakamı Şefik Aygöl ve İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Yavuz'a plaket takdim etti. YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık