Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFALI ÇİFTÇİLER 7.İZMİR ORGANİK ÜRÜNLER FUARI’NDA

ŞANLIURFALI ÇİFTÇİLER 7.İZMİR ORGANİK ÜRÜNLER FUARI’NDA

Şanlıurfa ve bölgenin diğer illerinden toplam 300 çiftçi ve teknik personel 7.İzmir Organik Ürünler Fuarı ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 28 Nisan 2016 Perşembe 06:29
ŞANLIURFALI ÇİFTÇİLER 7.İZMİR ORGANİK ÜRÜNLER FUARI’NDA

GAP İdaresi Başkanlığı tarafından koordine edilen 5 günlük Fuar programına Şanlıurfa Ziraat odasından da teknik personeller ile çiftçiler de katıldı.

Organik ve ekoloji fuarına Şanlıurfa ve GAP bölgesi illerinden toplam 300 çiftçi ve teknik personel ziyaret etti. Bu kapsamda GAP İdaresi Başkanlığı tarafından koordine edilen 5 günlük 7.İzmir Organik Ürünler Fuarına katılım yoğun olurken, organik ürün üretimi ve ekoloji konusunda ayrıntılı bilgi verildi. Son yıllarda sağlıklı ürün elde edilmesi konusunda projelere öncelik verildiği gözlenirken 7.İzmir Organik Ürünler Fuarı ile çabaların hayat geçirilmesi amaçlanıyor.

Fuar programı için GAP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (GAP TEYAP), GAP Entegre Kırsal Kalkınma (GAP EKK) ve GAP Organik Küme Geliştirme Projeleri (GAP ORGANİK) kurumları da ortak çalışma yürüttü.

Fuar programı kapsamında İzmir’ de organik tarım ve tarımsal danışmanlık hizmetlerinin etkin yapan  Tire Süt ve Süt ürünleri Kooperatifi, TARİŞ, Seferi Pazar, Değirmendere Zeytin Kooperatifi, Bademli Fide Fidan Kooperatifi gibi çiftçi örgütleri ziyaret edilerek, tarımsal örgütlenme bilinci, ürün işleme ve değerlendirme ile mali projeler ve çiftçi örgütlerinde kurumsallık konularındaki tecrübeler paylaşıldı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık