Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfalı Gençlerden Huzur Evi Ziyareti

Şanlıurfalı Gençlerden Huzur Evi Ziyareti

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yenişehir Gençlik Merkezi 'Bugünün Gençleri Dünün Gençleri ile Buluşuyor' sloganıyla gönüllü gençler ile birlikte huzur evi ziyaretinde bulundu.

Giriş Tarihi: 22 Eylül 2013 Pazar 15:15
Şanlıurfalı Gençlerden Huzur Evi Ziyareti

Şanlıurfa'nın Yenişehir semtinde yaklaşık 3 ay önce açılan Yenişehir Gençlik Merkezi faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Açıldığı günden beri yüzlerce gence hizmet eden Yenişehir Gençlik Merkezi yaşlıları unutmayarak anlamlı bir ziyarette bulundu. Gençler ile yaşlıların çok güzel bir ortam oluşturduğu ziyarette,Şanlıurfa'nın yöresel lezzetlerinden olan çiğ köfte yoğruldu. Ziyaret sırasında yaşlılar ile gençler sohbet etti. Gençlere tecrübelerini aktaran yaşlılarımız bol bol nasihatlerde bulunduğu ziyarette halk oyunları gösterileri yapılarak yaşlılarla birlikte halay çekildi. Şanlıurfa Yenişehir Gençlik Merkezinin 'Bir Kitap Sende Koy' sloganı ile başlatmış olduğu kitap toplama kampanyasını duyan huzur evi sakinleri kampanyaya destek vererek ziyareti daha da anlamlandırdılar. Faaliyete katılan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, gençleri yalnız bırakmayarak bu etkinlikte de gençlerin yanında oldu. Ziyarete şube müdürleri Murat Önen, Abuzer Çiftci ve Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah Canbeyli ile birlikte katılan Yıldız, "Bize özgü bu değerler birlik ve beraberlik duygularının daha bir önemli olmasını sağlıyor. Bu açıdan bu değerlerin geleceğe taşınması gerek. Gençlik Merkezi olarak kendi kültürümüzü örf ve adetlerimizi yaşayarak öğrenmelerini sağlıyoruz. Gençlerimizle burada yapılan bu faaliyet hem kendilerinin yaşlılardan aldıkları nasihatler hem de yaşlılarımızı görerek kendi çevrelerindeki yaşlılara değer vereceklerini düşünüyoruz" diye konuştu.

Yenişehir Gençlik Merkezi müdürü Abdullah Canbeyli ise Ekim ayında Gençlik Merkezi'nde yeni dönem kurslarının başlayacağını ve kurslara ücretsiz olarak kayıtların devam edeceğini söyledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star