Ana Sayfa Spor ŞANLIURFA'LI İŞ ADAMI İBRAHİM KIZIL GÖZALTINA ALINDI

ŞANLIURFA'LI İŞ ADAMI İBRAHİM KIZIL GÖZALTINA ALINDI

Gaziantepspor'da Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl ile çok sayıda yönetici ve kulüp çalışanının bulunduğu 50'ye yakın kişi gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 2 Nisan 2012 Pazartesi 14:59
ŞANLIURFA'LI İŞ ADAMI İBRAHİM KIZIL GÖZALTINA ALINDI
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ile Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonda, Gaziantepspor Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl ile Kulüp Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Mehmet Kızıl'ın da aralarında bulunduğu 46 yönetici ve kulüp çalışanı gözaltına alındı.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatları doğrultusunda harekete geçen ekipler, kulüp yönetici ve çalışanlarını evlerinde gözaltına aldı. Zanlılar, ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl'ın ise İstanbul'da gözaltına alındığı ve Gaziantep'e getirileceği belirtildi. Gözaltına alınan yöneticiler arasında yeni ve eski yönetim kurulunda yer alanlarında bulunduğu kaydedildi.

Kasım ayında da, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından polis gözetiminde kulübe ait hesaplar Celal Doğan Tesisleri'nde incelemeye alınmıştı.

Operasyonun, MASAK'ın Gaziantepspor Kulübü'ne yönelik başlattığı soruşturma kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla gerçekleştirildiği bildirildi.

GAZİANTEP CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI BASIN AÇIKLAMASI
2011 yılı ekim ayı içerisinde, Cumhuriyet Başsavcılığımız ile Gaziantep Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü’ne yapılan ihbar ile başlayan soruşturma, son aşamasına gelmiş olup, daha önce el konulan, Kızıl Şirketler Grubu’na ait bilgi, belge ve bilgisayar kayıtları ile Gaziantep Spor Kulübü’ne ait bilgi, belge ve bilgisayar kayıtları, karşılaştırmalı olarak titiz bir şekilde incelenmiş, bu incelemeler sonucunda, bir takım fatura ve harcamalar üzerinde, yolsuzluk bulgularına ulaşılmıştır. Tahkikat yoğun olarak, son beş yılı kapsamakta olup, tahkikata ilişkin her husus, çok ince detayına kadar incelenmiştir.

Bilgi ve belgelerin büyük bir kısmı, banka ve finans kuruluşlarının genel müdürlükleri, Futbol Federasyonu Başkanlığı ve Spor Toto Teşkilat Genel Müdürlüğü’nden temin edilmiştir. Soruşturmanın konusu “ Teşvik pirimi verilmesi ve şike yapılması” gibi sportif konular ile alakalı değildir. Dosya üzerinde “ Gizlilik” kararı olduğundan, dosya ile ilgili bilgiler kamuoyuna sunulamamış olup, soruşturmada gelinen bu aşamada,  Cumhuriyet Başsavcılığımızın, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne talimatları doğrultusunda, altı ilde yapılan çalışma neticesi, Gaziantep Spor Kulübü Başkanı da dahil, kulüp ile ilgili, elliye yakın kişi göz altına alınmıştır.
(ntvspor)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz FETÖ'den Aranan Hakem, Yönettiği Maçta Gözaltına Alındı

FETÖ'den Aranan Hakem, Yönettiği Maçta Gözaltına Alındı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star