Ana Sayfa Ekonomi ŞANLIURFALI İŞ ADAMLARINA YENİ TEŞVİK YASASI TANITILDI

ŞANLIURFALI İŞ ADAMLARINA YENİ TEŞVİK YASASI TANITILDI

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası'nca (ŞUTSO) iş adamlarına yönelik yeni teşvik yasasıyla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2012 Pazar 14:26
ŞANLIURFALI İŞ ADAMLARINA YENİ TEŞVİK YASASI TANITILDI
ŞUTSO'dan yapılan açıklamaya göre, AK Parti milletvekilleri Mahmut Kaçar ve Abdülkerim Gök ile bazı sivil toplum kuruluşları temsilcilerin katıldığı toplantıda iş adamlarına yeni teşvik yasasıyla ilgili bilgi verildi.

ŞUTSO Başkanı Eyüp Sabri Ertekin, toplantıda yaptığı konuşmada, Şanlıurfa'nın teşvik paketinde en avantajlı bölgede yer aldığını belirtti.


Söz konusu teşvik paketinin Şanlıurfa'nın gelişmesine büyük katkı sağlayacağını bildiren Ertekin, şunları kaydetti:


''Maliye Bakanı sayın Mehmet Şimşek'in de bahsettiği gibi bu teşvik paketiyle ilimiz tam merkezde yer alıyor. Bu durum bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. En avantajlı bölge içerisinde olduğumuz için çok mutluyuz. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da az gelişmiş bazı illerin 6. Bölgede yer alması elbette ki bu bölgelere verilen önemin göstergesidir. Yeni teşvik paketinin bölgede yatırımları canlandırılacağını umuyoruz. Bu teşvik sistemini fırsat bilerek yatırıma başlanacağı su götürmez bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü bu illerde çok büyük potansiyel mevcut. Bu yasayla yatırımcıların önleri açılacaktır.''


AK Parti Milletvekili Abdülkerim Gök de yeni teşvik paketiyle Şanlıurfa'nın yanı sıra bölgenin de canlanacağını ifade etti.


Milletvekili Mahmut Kaçar ise AK Parti iktidarıyla ülkenin siyasal ve ekonomik açıdan güçlendiğini, yeni teşvik paketiyle bölgeler arasındaki gelir farkının azalacağını kaydetti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'daki kurumlarda yeni dönem başlıyor

Urfa'daki kurumlarda yeni dönem başlıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık