Ana Sayfa Siyaset Şanlıurfa'lı İş Kadını,Yekta Birsel Çakmakince, Aday Adayı Oldu

Şanlıurfa'lı İş Kadını,Yekta Birsel Çakmakince, Aday Adayı Oldu

Denizli'de ikamet eden Şanlıurfa'lı İş Kadını, İnşaat Mühendisi Yekta Birsel Çakmakince, Şanlıurfa'da AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı Oldu.

Giriş Tarihi: 13 Mart 2011 Pazar 03:00
Şanlıurfa'lı İş Kadını,Yekta Birsel Çakmakince, Aday Adayı Oldu
Şanlıurfa'lı İş Kadını, İnşaat Mühendisi Yekta Birsel Çakmakince, Urfahaber'den Ahin Güneş'e neden milletvekili aday adayı olduğu açıklmasında "Özellikle bölgenin bir evladı ve kadın olduğum için, Şanlıurfa'da ki kadınlarımızın yaşadığı ekonomik ve sosyolojik sıkıntılarını çok iyi biliyorum. Bölgede ki olmaması gereken töre cinayetlerini, şehrimizdeki  ilçelerimizdeki işsiz gençlerimizin sıkıntılarını, geciken yatırımları çok çok iyi biliyorum. Yıllardır dillendirilen ancak, TBMM'de gündeme getirlmeyen Şanlıurfa'nın sorunlarını gayet iyi biliyorum. Şanlıurfa'nın 12 bin yıllık bu şehirin sorunlarına meclis çatısı altında çözülmesini sağlamak adına, ülkemiz tarhinin son çeyreğine damgasını vurmuş, tüm Dünya'nın liderliğini ayakta alkışladığı Başbakanımız Sayın; Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Ülkeme ve memleketime en yi hizmet için AK Parti'den Şanlıurfa'lı bir kardeşiniz olarak milletvekili aday adayı oldum. Sizin aracılığınızla da Şanlıurfa'lı tüm hemşerilerimi saygı ve hürmetle selamlıyor sevgilerimi sunuyorum."dedi.

 

Yekta Birsel Çakmakince kimdir.
 Aslen Şanlıurfa'lıdır. Evli ve 1 çocuk annesi olan Yekta Birsel Çakmakince'nin siyasetteki en büyük destekçisi eşi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı doktorudur.
Yekta Birsel Çakmakince İlköğretimini Ş.Urfa Ahmet Erseven İlköğretim Okulunda tamamladı. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İnşaat Mühendisliğinden  mezun oldu. Mezuniyeti sonrasında çeşitli sivil toplum kuruluşlarında önderlik ve başkanlık yaptı.
2002 NEWCAST Uluslar arası Yapı Denetmenliği Semineri İTALYA/MİLANO,
2003 CITY PİRE /ALMANYA /FARANKFURT Yapı semineri,
2004 WASTE TECH FRANSA/KAANS ,
TMMOB İstanbul Yapı Semineri (serfitika),
Yapı  Malzemeleri  Deprem Etüdü  ,
YAPI CLUP –PREFABRİK YAPILAR  semineri, 
T.C.BAYINDIRLIK VE İSKAN BAKANLIĞI  Yapı sertifikası, 
TÜRKİYE-YUNANİSTAN  BUİLDİNGS  Yapı gibi  çeşitli  seminerlere katılarak akademik eğitimini tamamladı.

İŞ HAYATI:
19 Mayıs Üniversitesi İnşaat Mühendisliğinden mezun olduktan sonra 1 yıl süreyle babasının sahibi olduğu fabrikasıda müdürlük yaptı.
2001 yılında Ş.Urfa da kurulan FRANZONİ FİLATİ SPA /İTALYA  nın kurduğu GATEKS İPLİK A.Ş. de GENEL MÜDÜRLÜK yaptı.
Bu süre zarfında kendi işletmelerini kurmak için yoğun çalışmalar yaptı.
2001 yılında Denizli'deki yatırımları fırsatlarını keşfederek bu şehrin çok güzel olduğunun farkına vardı ve 2004 yılında Denizliye yerleşerek TEKSTİL(İhracat –İplik) ve  İNŞAAT Sektöründe faaaliyetlere başladı.
Halen Denizli'de kendisine ait iş yerlerinden Tekstil sektöründe ALMANYA,İTALYA VE FRANSA  başta olmak üzere Avrupanın çeşitli ülkelerine ihracat yapmaktadır.
Ayrıca kendi mesleği olan inşaat sektöründe de yurt içi ve yurt dışında özellikle IRAK taki çeşitli şehirlerde yapılar yaparak inşaat işlerini sürdürmektedir
Hali hazırda Denizli'de Denizli  Eğitim ve Dayanışma Dderneği Başkanlığını  yapmaktadır
Aynı zamanda GAP İPLİK A.Ş.nin de yönetim kurulu başkanlığını  yürütmekte olan Yekta Birsel Çakmakinc, bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında Tekstil ve Yapı ile ilgili bulunduğu  tüm fuar  seminer ve eğitimlerle kendini geliştirerek topluma her zaman  yararlı bir insan olmaya çalıştı.
Hiperaktif bir yapıya sahip olan Yekta Birsel Çakmakinc yoğun iş temposunun hızına yetişecek bir fert olmaya çalışıyor..

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz YSK’dan son dakika İYİ Parti açıklaması

YSK’dan son dakika İYİ Parti açıklaması

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık