Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA'LI KADIN GİRİŞİMCİLER MÜLAKAT ALINDI

ŞANLIURFA'LI KADIN GİRİŞİMCİLER MÜLAKAT ALINDI

Tobb Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu "Girişimcilik Eğitimi" mülakatlarını Yaptı.

Giriş Tarihi: 4 Nisan 2012 Çarşamba 16:05
ŞANLIURFA'LI KADIN GİRİŞİMCİLER MÜLAKAT ALINDI
TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu öncülüğünde istihdama yönelik kadın girişimcilerin katılımı sağlamak amacı ile uygulamaya konulan projede kadın girişimcilere yönelik mülakatlar yapıldı.
89 bayan girişimcinin kendi projeleri ile başvurduğu KOSGEP destekli eğitim için toplamda 30 kişiye eğitim verilecek. Eğitim sonunda onaylanan projelere KOSGEB destekli toplam 100 TL geri ödemesiz proje gerçekleştirme kredisi sağlanacak.
Derya Şen,  Sema Gürmen,  Mehmet İnat,  Vildan Polat ve Didem Demirkol’dan oluşan heyet, baş vuru yapan 89 bayan girişimciyi değerlendirme ve mülakata tabi tuttu.
Mülakat sonunda 30 bayanın projesi eğitime değer görüldü.  Restoran işletmeciliğinden, kadın gazetesine kadar çeşitli konularda başvuru yapan 30 bayan önümüzdeki günlerde uzmanlar eşliğinde  MEKSA Vakfı tarafında eğitime başlayacak.
Eğitim sonunda başarılı olan kadınlara kendi işlerini kurmaları için sundukları projelerine istinadan KOSGEB tarafından 27 Bin lirası hibe 73 Bin lirası faizsiz ve 2 geri ödemesiz olmak üzere 100 TL kredi sağlanacak. 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star