Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFALI KADINLARA 'KANSER' DERSİ

ŞANLIURFALI KADINLARA 'KANSER' DERSİ

ŞANLIURFA'da, Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa Belediyesi'nin Hayati Harrani Mahallesi'nde açtığı Kadın Destek Merkezi'ndeki kurslara katılan kadınlara kanser anlatıldı.

Giriş Tarihi: 7 Nisan 2012 Cumartesi 11:39
ŞANLIURFALI KADINLARA 'KANSER' DERSİ
Kanserin tanısı, teşhisi ve tedavisine ilişkin bilgiler verilen toplantıda konuşan Opr. Dr. Yıldıray Dadük, kadınları meme kanseri konusunda duyarlı olmaya çağırdı.

Hayati Harrani Kadın Destek ve Gençlik Merkezi'nde düzenlenen ve Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Yıldıray Dadük'ün konuşmacı olarak katıldığı toplantıya kursiyer kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki Kanserde Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi'nde yaptıkları çalışmaları anlatan Opr. Dr. Yıldıray Dadük, dünyada her 8 kadından birinde görülen meme kanserini anlattı. Opr. Dr. Dadük, "Meme kanserine karşı 20 yaşından itibaren kadınlar kendilerini kontrol etmelidir. Üstelik kadınların her ay kendi kendine meme muayenesi yapması da mümkündür. Yine 40- 50 yaş arası kontrol amaçlı bir kez mamografi çektirmek ve 50 yaşından itibaren 2 yılda bir mamografi çektirmek erken teşhis bakımından önemlidir. Kanseri önleyemeyiz ama kansere bağlı sakatlık ve ölümleri önleyebiliriz" dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star