Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFALI KADINLARDAN EVLİLİK PROGRAMLARINA TEPKİ

ŞANLIURFALI KADINLARDAN EVLİLİK PROGRAMLARINA TEPKİ

Şanlıurfa'da, kadınlar televizyonda yayınlanan geleneklere aykırı ve kültürü yozlaştırdığını ifade ettikleri dizi, evlilik ve yarışma programlarına tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 15 Şubat 2016 Pazartesi 06:59
ŞANLIURFALI KADINLARDAN EVLİLİK PROGRAMLARINA TEPKİ

Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde toplanan Türkiye Kadınlar Kültür ve Dayanışma Birliği üyeleri, televizyonda yayınlanan diziler ile yarışma programlarına tepki için basın açıklaması yaptı. Dizilerde işlenen konuların kültürü yozlaştırdığını ve insanları maneviyattan uzaklaştırdığını savunan kadınlar adına konuşan Perihan Taylı, şöyle dedi:

"Sayıları giderek artan ve birbirlerinin kopyası gibi diziler, toplum olarak bizi ayakta tutan değerlerimiz ile her geçen gün daha da çelişmekte, değerlerimizi tahrip ederek ahlaken yozlaşma ve sosyolojik psikolojik dejenerasyona neden olmaktadır. Diziler ile evlilik ve yarışma programları, aile bağlarını, arkadaş ilişkilerini, toplumsal birlik ve dayanışma ruhunu zedeleyen, sevgi, saygı, vefa, merhamet, yardımlaşma gibi duyguları yok edip, çarpık ilişkileri besleyen hırs, öfke ve intikam duygularını harekete geçirerek şiddeti makul hale getiren senaryolar izleyiciler tarafından giderek içselleştirilmektedir. Bu nedenle ilgili ve yetkili kurumları duyarlı olmaya ve sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık