Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFALI ÖĞRENCİLER, ALMANYA YOLCUSU

ŞANLIURFALI ÖĞRENCİLER, ALMANYA YOLCUSU

Şanlıurfa'da 45 lise öğrencisi Leonardo da Vinci programı kapsamında Almanya’da yapılacak olan uygulamalara katılma hakkı kazandı.

Giriş Tarihi: 15 Mart 2014 Cumartesi 10:58
ŞANLIURFALI ÖĞRENCİLER, ALMANYA YOLCUSU

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Leonardo da Vinci programı kapsamında Şanlıurfa GAPEndüstri Meslek Lisesi ve Şanlıurfa Merkez Endüstri Meslek Lisesi'nin ortaklaşa hazırladığı 'Otomasyon Sistemlerinde Akredite Elaman Yetiştirme' projesi ile 45 öğrenci Almanya'da yapılacak olan uygulamalara katılma hakkı kazandı. AvrupaKomisyonu'ndan sağlanan hibe ile yürütülen proje kapsamında öğrenciler 16-29 Mart 2014 tarihleri arasında Almanya'da yapılacak çalışma programına katılacaklar. 16 Mart Pazar günü yola çıkacak olan öğrenciler, öğretmenleri mazeretinde İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdülkerim Yavuz ve Mehmet Ercan'ı ziyaret ederek, proje hakkında bilgi verdiler.

Ziyaret ile ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulkerim Yavuz, "Ülkemizi Almanya'da temsil edecek olan meslek liselerimizin başarılı öğrencileriAvrupa ülkelerinde eğitim sistemleri, çalışma şartları ve uygulanma şartlarını yerinde görecekler. Yeni bilgiler edinerek, bakış açıları daha da geniş olacaktır. Bizim geleceğimiz olan gençlerimiz kendi kültürleriyle yabancı ülkelerin kültürlerini pekiştirme ortamı bularak, ufuklarını genişleteceklerdir" dedi

Yavuz, Almanya'da ülkeyi ve Şanlıurfa'yı temsil edeceğini belirttiği öğrencilere başarılar diledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star