Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'lı Öğrenciler, Uzay Kampı Türkiye Mezunları Arasına Katıldı

Şanlıurfa'lı Öğrenciler, Uzay Kampı Türkiye Mezunları Arasına Katıldı

İngilizce eğitim verilen 39 programla 20 ülkeden yaklaşık bin 600 öğrenciyi ağırlayan Uzay Kampı Türkiye, Türkçe programlarında da yaklaşık 3 bin 500 öğrenciye daha uzay macerası sundu.

Giriş Tarihi: 3 Ocak 2012 Salı 13:12
Şanlıurfa'lı Öğrenciler, Uzay Kampı Türkiye Mezunları Arasına Katıldı
İngilizce eğitim verilen 39 programla 20 ülkeden yaklaşık bin 600 öğrenciyi ağırlayan Uzay Kampı Türkiye, Türkçe programlarında da yaklaşık 3 bin 500 öğrenciye daha uzay macerasısundu. Uzay Kampı Türkiye'de 2011 yılında uzay bilimleri alanında eğitim alan ülkeler arasına Uruguay, Şili veLetonya da katıldı. Takım çalışması, zaman yönetimi, liderlik ve stres yönetimi gibi yeteneklerin gelişmesini sağlayan, NASA dizaynlı astronot simülatörleriyle uygulamalı eğitim veren Uzay Kampı Türkiye, farklı program seçenekleri sunuyor.Çocukların ebeveynleriyle birlikte katılabildiği ve ailelerin birbirleriyle daha çok zaman geçirmesini amaçlayan iki günlük aile ve çocuk programları, çalışan anne ve babaların ilgisi çekiyor. Senede üç defa düzenlenen programa, 2011 yılında 53 aile katıldı. Türkiye'nin dört bir yanından gelerek beş ve altı günlük programlara katılan öğrencilere, Boeing Türkiye'den de destek geldi. Malatya, Kars, Diyarbakır, Konya,Ağrı, Şanlıurfa ve Tokat gibi illerden öğrenciler, Uzay Kampı Türkiye mezunları arasına katıldı.

2011 yılında sonlandırılan STS 135 Atlantis uzay mekiği mürettebatının Uzay Kampı Türkiye'yi ziyaret etmesi büyük ilgi gördü. Her yıl kozmonotları ve NASA astronotlarını davet edip öğrencilerle buluşturan Uzay Kampı Türkiye, 2011 Nisan ayında astronot Richard Richards, temmuzda Romanyalı kozmonot Dorin Dumitru Prunariu'nun ziyaretleriyle birlikte toplam 17 astronot ve kozmonotu öğrencilerle buluşturmuş oldu. ABD ve Kanada'dan sonra dünyada üçüncü, Türkiye'de ise ilk ve tek olan Uzay Kampı Türkiye, yurtiçinden olduğu kadar yurtdışından da ziyaretçi çekiyor. Birleşik Arap Emirlikleri ve Avrupa'dan okullar, her yıl düzenli olarak İzmir'e gelip uzay bilimleri alanında uygulamalı eğitim almak için Uzay KampıTürkiye'ye katılıyor
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star