Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'lı Öğretmenler Meslektaşlarını Unutmadı

Şanlıurfa'lı Öğretmenler Meslektaşlarını Unutmadı

GAP Eğitim Gönüllüleri Derneği 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Van depreminde hayatını kaybeden öğretmenler için tören düzenledi.

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2011 Cuma 11:03
Şanlıurfa'lı Öğretmenler Meslektaşlarını Unutmadı
Programa Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin ve Şanlıurfa’da görev yapan öğretmenler katıldı.

Programda konuşan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Van depreminde vefat eden öğretmenlere ve vatandaşlara Allah’tan rahmet diledi. Güvenç, "Bu barış hareketini, bu güzellikleri tarih yazacak. Bir tarafta acılar, depremler, sıkıntılar ve terör yaşıyoruz. Bunların yanında bu etkinlikleri çok önemsiyorum. Eğer bu organizasyonlar olmasaydı, bubir araya gelmeler olmasaydı, sırf kardeşlik uğruna, hiçbir menfaat gözetilmeden, kültürümüzü, inancımızı ihya etmek gayesi etrafında bu çalışmalar yapılmasaydı, herkes kendi nafakasından fedakarlık etmeseydi, çocuğunun rızkından fedakarlık etmeseydi, mesaisinden fedakarlık etmeseydi inanın bu güzellikler olmazdı dedi. Yarın kıyamet kopsa bugün ağacı dikeceksin, yıkılmak yok, derdimiz ne kadar büyük olursa olsun her şeyde bir hayır vardır, sabredeceğiz ve çalışacağız." dedi. 

GAP Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Murat Süngü, konuşmasında derneklerinin Şanlıurfa’da görev yapan öğretmenlerin sorunlarıyla daha yakından ilgilenmek ve onlara her türlü ihtiyaçlarında yardımcı olmak amacıyla faaliyet gösterdiklerini ve imkanı olmayan öğrencilere burs, barınma ve eğitimle ilgili her türlü imkanı sağlamaya çalıştıklarını ifade etti. İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin’de konuşmasına Van depreminde hayatını kaybeden öğretmenlere rahmet diledi. Öğretmenliği Peygamber mesleği olarak görüldüğünü ifade eden Şahin, "Beşikten mezara kadar eğitim üzerinde durmalıyız, bilginin teknolojiye dönüştüğü bu dönemde Öğretmenlere ne kadar çok ihtiyaç duyduğumuz ortadadır. Şehrimize tayin olan öğretmenlerimizin otogarda karşılama, barınma ve yerleştirme onlarla Yemekler tertip edip yardımcı olduklarından dolayı Dernek Başkanı ve yöneticilerine teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.(haber50.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star