Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfalı Tarım İşçileri Bayramı Urfa'da Girecekler

Şanlıurfalı Tarım İşçileri Bayramı Urfa'da Girecekler

Türkiye'nin önemli tarım bölgelerinden Ankara'nın Polatlı ilçesinde çalışan mevsimlik tarım işçilerinin göçü başladı.

Giriş Tarihi: 4 Kasım 2011 Cuma 16:21
Şanlıurfalı Tarım İşçileri Bayramı Urfa'da Girecekler
Türkiye'nin önemli tarım bölgelerinden Ankara'nın Polatlıilçesinde çalışan mevsimlik tarım işçilerinin göçü başladı. İşçiler,Kurban Bayramı'nı memleketlerinde geçirecek.

Şanlıurfa ve Diyarbakır'dan gelen yaklaşık 10 bin mevsimlik tarım işçisiPolatlı'da soğan, kavun, ay çekirdeği, pancar tarımının sona ermesi ile birlikte memleketlerine dönmeye başladı. Metip Projesi kapsamında işçiler için oluşturan çadırkenteki 7 aylık zorlu yaşam sona erdi. Kaymakamlık tarafından kurulan çadırları toplayan tarım işçileri, gelecek yıl mayıs ayında tekrar Polatlı'ya gelecekler.

ÇADIROKUL'DA DA EĞİTİM SONA ERDİ

Mevsimlik tarım işçilerinin çocuklar için oluşturulan çadırokuldaki eğitim, öğretim de ailelerin göçü ile birlikte sona erdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ekipleri, 120 öğrenci için oluşturulan iki çadır sınıfı topladı. Öğrenciler, Kurban Bayramı sonrasında memleketlerindeki okullarında, eğitim hayatlarına, bıraktıkları yerden devam edecekler.

Polatlı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Özli, 2011-2012 eğitim, öğretim yılında çadırokulda başladıkları eğitimin sona erdiğini belirterek, çadır sınıfları topladıklarını söyledi. 2012-2013 yılında tarım işçilerinçocukları için çadırokulun tekrar kurulacağını ifade eden Özli, "Misafir 120 öğrencimiz, kendi memleketlerinde bulundukları okullarında eğitim, öğretimlerine devam edecekler." dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık