Ana Sayfa Magazin Şanlıurfa’lı yetenekler Türkiye’nin dört bir yanında

Şanlıurfa’lı yetenekler Türkiye’nin dört bir yanında

Şanlıurfa sanat camiasında önemli bir yeri ve konumu olan bir şehir, bu anlamda geçmişten günümüze tiyatro,sinema ve ses alanında başarılı bir çok sanatçının Şanlıurfa’lı olduğunu duyduğumuzda şaşkınlığımızı gizleyemeden gururlanıyoruz.

Giriş Tarihi: 28 Mart 2013 Perşembe 09:21
Şanlıurfa’lı yetenekler Türkiye’nin dört bir yanında

Şanlıurfalı yetenekler gün geçmiyor ki karşımıza çıkmasın.. Bu yetenekler show dünyasında koştururken Şanlıurfa’lı olduğunu duyduğumuzda şaşkınlığımızı gizleyemeden gururlanıyoruz da zaman zaman..

 

Çünkü Şanlıurfa gibi doğuda olan bir şehrin insanının kabuğundan çıkıp kendini ispatlaması gurur da veriyor bize.. Bunlardan aklımıza ilk gelenleri hemen sıralayabiliriz. Bilindiği gibi öncelikle İbrahim TATLISES gelir akla sonrasında ise Nuri SESİGÜZEL, Mahmut TUNCER, Hüseyin PEYDA, Müslüm GÜRSES, Şivan PERWER, Yılmaz GÜNEY, Ali Sürmeli, Mehmet AKAN, Seyfettin SUCU, Kazancı Bedih YOLUK, İsmail BADILLI, Hüseyin TATLI ve ismini sayamadığımız geçmişten günümüze daha nice sanatçılar var. Son yıllarda İzmir’de yaşayan bir lise öğrencisi olan Şanlıurfa’lı İbrahim Halil YAŞAR göze çarpıyor. İbrahim Halil YAŞAR’ı Kavak Yelleri adlı diziden hatırlıyoruz.


Şanlıurfa’lı İbrahim Halil YAŞAR; Diziden sonra birçok reklam filminde de rol alarak adından söz ettirmeye devam etti. Geçtiğimiz aylarda İzmir’de büyük oyuncuların rol alacağı bir sinema filminde de mazbut bir ailenin oğlunu canlandırmak için çekimlerine başlanan filmde başarı grafiğini yükselttiği görünüyor. Şanlıurfa geçmişte olduğu gibi günümüzde de show dünyasına sanatçı yetiştirmeye devam ediyor.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şener Şenden Unutulmaz replikler

Şener Şenden Unutulmaz replikler

Kurumsal

İçerikYukarı Çık