Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA'LILAR AĞRI'YI SALLADI

ŞANLIURFA'LILAR AĞRI'YI SALLADI

Ağrı Belediyesi tarafından organize edilen kürltürel etkinlikte, Şanlıurfa'dan giden Sıra gecesi ekibi progamı ile Ağrı'yı adeta salladı.

Giriş Tarihi: 7 Nisan 2012 Cumartesi 12:15
ŞANLIURFA'LILAR AĞRI'YI SALLADI
Ağrı Belediyesi’nin geleneksel olarak her yıl 4–15 Nisan tarihleri arasında ‘Kurtuluş Şenlikleri’ adıyla düzenlediği etkinliklerinde bu yıl  Şanlıurfa'dan giden Sıra Gecesi Ekibi'de yer aldı.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Ağrı Belediye Başkanı Hasan Arslan, göreve geldikleri günden bu yana Ağrı’da birçok sportif ve kültürel projeyi gerçekleştirdiklerini söyledi. Kurtuluş Şenlikleri programı ile son 2 yılda Türkiye’nin birçok önemli sanatçısını Ağrı halkı ile buluşturduklarını belirten Arslan, “Şenlikleri bu sezon farklı bir formatta organize ediyoruz. Bu yıl sporcularımız ‘Kurtuluş Kupası’nda ter dökerken, atletlerimiz düzenlenecek Kurtuluş Koşusu’nda yarışacak. Ayrıca şenlikler boyunca birçok sportif aktivitelerde Ağrılı hemşehrilerimiz de yer alacak. Ulusal ve yerel tiyatro ekipleri, stand up gösterisi, 3D sinema gösterileri, illüzyonistler, sıra gecesi, ödül gecesi, sergi, türkü yarışması ve konser gibi kültürel ve sanatsal etkinliklerle dolu bir şenlik hazırlığını yaptık. Bu yıl Şanlıurfa'dan davet ettiğimiz Ahmet Badıllı eşliğindeki Sıra Gecesi Ekibi Ağrılı hemşerilerimize unutulmaz bir müzik ve gösteri ziyafeti yaşattılar” dedi.

Bu yıl belediyenin yaptığı aktivitelerin SODES projesi kapsamında desteklendiğini kaydeden Arslan, “Bu projenin geçmesinde katkısı bulunan başta Kalkınma Bakanlığımız olmak üzere Sayın Valimize de teşekkür etmek istiyorum. Şanlıurfa'yı ve Şanlıurfa'lıları çok seviyorum. Ağrı halkı da Urfa'lıları çok seviyor. Şuan Ağrı'da İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde Sivil Savunma Uzmanı olarak görev yapan Müslüm Cengiz kardeşim sağ olsun, Sıra Gecesi'nin Ağrı'ya gelmesinde emekleri oldu. kendisine de Urfa Haber aracılığı ile hem teşekkür ediyor. Hem de Şanlıurfa'ya Şanlıurfa'lılara selam ve saygılarımı iletiyorum“ diye konuştu.
Urfa Haber/Ağrı
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık