Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'nın kimliği çalıştayı yapıldı

Şanlıurfa'nın kimliği çalıştayı yapıldı

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2015 Cuma 05:29
Şanlıurfa'nın kimliği çalıştayı yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ortaklaşa düzenlendiği Çalıştaya Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in yanı sıra; Çevre ve Şehircilik Bakan Danışmanı ve Çalıştay Koordinatörü Zekeriya Erdem, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş, Bakanlık ve Büyükşehir yetkilileri, Sivil toplum temsilcileri, Akademisyenler, Yerel Bürokrasi temsilcileri, kanaat önderleri, Kültür- Sanat, Spor ve medya temsilcileri katıldı.

Farklı kesimlerden bir araya gelen konuklarla konuşularak, fikirlerin ve gerçeğin ortaya çıktığını belirten Başkan Güvenç, "Şanlıurfa'nın gerçekten böyle bir çalıştaya ihtiyacı vardı. Çünkü bu kent gerçekten kadım bir kent, özel bir kettir. Aynı zamanlarda imar sorunu olan kırsalı bol olan sanayileşme aşamasında olan bir kent. Dolayısıyla iyi yönetilmesi iyi projelerin yapılması gereken bir kenttir. İnanıyorum ki bu çalıştay da sizlerden alacağınız fikirler şehrin geleceğine ışık tutacaktır. Yolumuzu aydınlatacaktır" şeklinde konuştu

Çevre ve Şehircilik Bakan Danışmanı ve Çalıştay Koordinatörü Zekeriya Erdem ise, “Ortak akıl hareketinin fişeğini çakmak için burada bulunmaktayız. Yaşadığımız ve yaşayacağımız tüm sorunların cevabı insandır. Çünkü insan düzeldiği zaman her şey düzelmektedir. Akıl birliği ile Şehrimizin sorunlarını burada görüşerek çözeceğiz” dedi.

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş ise, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımızın anlattığı gibi Şanlıurfa tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim bir şehirdir. İlçeleri ile tarih ve turizm şehri olma özelliği Şanlıurfa; Müziği, Mutfağı ve eşsiz bucaksız ovalarıyla birleşen bir şehirdir” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık