Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'nın Tarihi Mekanları İnceleniyor

Şanlıurfa'nın Tarihi Mekanları İnceleniyor

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Vekili Abdullah Kocapınar, Haleplibahçe Projesinde incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2013 Çarşamba 05:06
Şanlıurfa'nın Tarihi Mekanları İnceleniyor

Müzeler Genel Müdür Vekili Haleplibahçe Projesinde incelemelerde bulundu.

Kültür Varlıkları ve Müzeler

Genel Müdürü Vekili Abdullah Kocapınar, Müzeler Uygulamalar Daire Başkan Vekili Yakup Harmanda, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Zülküf Yılmaz ve beraberindeki heyet, bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa'ya geldi.

Heyet Harran Kalesi, Harran Surları ve Şanlıurfa Kalesi'nde inceleme yaptıktan sonra Haleplibahçe'ye geçerek orada da yapılan çalışmalarda incelemelerde bulundular. Haleplibahçe projesini inceleyen Abdullah Kocapınar müteahhit firma ve ilgililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü vekili Kocapınar, "Haleplibahçe Kültür Adasında yaptırılan "Urfa Arkeoloji Müzesi, Arkeopark, Edessa Mozaik Müzesi" inşaat çalışmalarını hızlı bir şekilde devam ettiğini ve Haleplibahçe projesi bittiğindeŞanlıurfa turizminin en önemli cazibe merkezinden biri olacağını ve Halepli Bahçe Kültür Adası'nın 2014 yılında hizmete gireceğini belirtti.

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Heyetine İl Kültür ve Turizm Müdürü Selami Yıldız, Müze Müdürü Müslüm Ercan, Gaziantep Röleve Müdürü Mustafa Ayar da eşlik etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık