Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'nın vergi şampiyonları ödüllendirildi

Şanlıurfa'nın vergi şampiyonları ödüllendirildi

Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında, Şanlıurfa'nın 2010 yılı gelir vergisi ve kurumsal vergide dereceye giren kurum ve kişiler ödüllendirildi.

Giriş Tarihi: 3 Mart 2012 Cumartesi 07:22
Şanlıurfa'nın vergi şampiyonları ödüllendirildi
Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Dedeman Otelde düzenlenen etkinlikte Vergi Dairesinin çalışmalarının anlatıldığı sinevizyon gösterisinin ardından yaptığı konuşmada, çalışarak üretime katkıda bulunan ve vergisini ödeyen herkesi kutlayarak, bol kazançlar diledi.

Konuşmasında Türkiye'nin bir petrol ülkesi olmadığını, giderlerinin büyük bir kısmının vergiden karşılandığına değinen Güvenç, şunları kaydetti:


''Türkiye'nin tabi kaynakları son derece sınırlı ve kazancımızın büyük bir kısmı enerji ithalatına gidiyor. Dolayısıyla bizler çalışmak, çabalamak ve üretmek zorundayız. Yeni dünya düzeni işadamı, özel sektörün üzerine kurulu. Türkiye bugün yeniden kuruluyor, onu kuran da sizlersiniz, özel sektördür. Devlet artık burada piyasada, bir aktör olmaktan ziyade bir hakem rolünü üstleniyor. Bizler sizlerin hizmetinde önünüzü açmaya, yolunuzu yordamınızı açmaya, danışmanlık yapmaya önem veriyoruz. Devlet kapılarını sizlere açtık karşılıklı iş birliğiyle bu yatırımlar yapılıyor.''


Vergi Dairesi Başkanı Cuma Sağlam da kamu harcamalarının finansmanında verginin en önemli kaynak olduğunu belirterek, ''Ülkemizde de bütçe giderlerinin yüzde 85'i vergilerden karşılanmaktadır. Batılı çağdaş devletlerde vergi kaçırmak en ciddi suçlardan sayılmış ve cezaları da bu ölçüde ağırlaştırılmıştır. Ülkemizde de vergi kaçırmanın suç olması yasalarla düzenlenmiş olmakla beraber maalesef uyum konusunda o devletler kadar duyarlı olmadığımız da bir gerçektir. Bu bağlamda vergisini düzgün ödeyen mükelleflerimize teşekkür ediyor, özellikle rekortmenlerimize teşekkür ediyorum'' dedi.


Konuşmaların ardından 2010 yılında gelir ve kurumlar vergisinde ilk 5'e girenlere ödülleri protokol üyelerince verildi.


Programa AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç ile kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık