Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'nın Yeni Müftüsü Göreve Başladı (VİDEO)

Şanlıurfa'nın Yeni Müftüsü Göreve Başladı (VİDEO)

Şanlıurfa’ya yeni atanan il müftüsü İhsan Açık Polis evinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 3 Ocak 2013 Perşembe 15:08
Şanlıurfa'nın Yeni Müftüsü Göreve Başladı (VİDEO)

Diyanet İşleri Başkanlığı Müşavirliğine atanan Ramazan Tahiroğlu görevini Şanlıurfa İl Müftülüğüne atanan İhsan Açık getirildi. Açık Polis evinde Basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Açık gazetecilerle tek tek tanışarak herkese aynı mesafe de olacağını merkezi vaaz sistemlerini kaldırılacağını önümüzdeki aylarda camilerde para toplama olayını kaldıracağını belirti.

Açık yaptığı açıklamada “kanunlarda yer alan hükümler gereği bütün siyasi görüş ve düşünüşlerin gerisinde kalarak milletçe dayanışmayı amaç edinerek İslam dininin inançları, ibadet ve ahlak işleri ile ilgili işleri yürütmek din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini denetlemekle yükümlü olacağım dedi”

Özgeçmişi;

1970 yılında İstanbul'un Yedikule semtinde doğdu. İlk okulu Yedikule ilkokulunda okudu. İmam Hatip Lisesi'ni Zeytinburnu İmam-Hatip Lisesi'nde başladı daha sonra Bursa İmam Hatip Lisesi'nde bitirdi. 1989 yılında Ordu ili Bayadı Kurul köyünde imam hatip olarak göreve başladı. 1991 yılında Bursa ili Osmangazi ilçesi Pınarbaşı İzzettin Bey Camii'ne imam hatip olarak nakil oldu.

1992 yılında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni kazandı. 1997 yılında bu fakülteden mezun oldu. 2003 yılında Din Sosyolojisi Bölümünden "Türkiye de Liberal Düşünce ve Din" teziyle yüksek lisansını tamamladı. 2002-2005 arası Kayseri ( Haseki ) Eğitim Merkezi 1. İhtisas Kursu'nun ilk öğrencileri olarak eğitimleri tamamladılar. 2005 yılında Eskişehir 1.Ana jet Üssünde kısa dönem vatani görevini tamamladı.

2005 yılında Bursa ilinin Gemlik ilçesinde Vaiz olarak görevine devam etti. 09.04.2007 yılında Van ili Çaldıran ilçesinde Müftülük görevine başladı. Daha sonra Nusaybin Müftülüğüne atanarak,   2009 -2011 yılları arası Nusaybin İlçe Müftülüğü görevini yaptı.

2011-2012 yılları arası Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Malzeme Yönetimi ve Satın Alma Daire Başkanı olarak görev yaptı.

01.2012 tarihinde Şanlıurfa İl Müftülüğü'ne müftü olarak atandı.

Evli ve iki çocuk babasıdır. Arapça ve İngilizce bilmektedir.

 

Youtube: {y=nXWETCLc0nQ}

 

 

Kaynak: urfanatik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık