Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Spor ŞANLIURFASPOR HAKKINDAKİ İDDİALAR

ŞANLIURFASPOR HAKKINDAKİ İDDİALAR

Yönetim kurulu: "Destekten ziyade köstek olmaya çalışanlara Şanlıurfaspor'un, bu şehrin en önemli marka değeri olduğunu hatırlatırız"

Giriş Tarihi: 11 Temmuz 2012 Çarşamba 21:57
ŞANLIURFASPOR HAKKINDAKİ İDDİALAR
Şanlıurfaspor Kulübü Yönetim Kurulu, takım hakkındaki iddialara ilişkin, ''Destekten ziyade köstek olmaya çalışanlara Şanlıurfaspor'un, bu şehrin en önemli marka değeri olduğunu hatırlatırız'' dedi.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, sarı-yeşilli ekibin kongrenin ardından dikkatli ve hızlı bir şekilde transfer çalışmalarını yürüttüğü hatırlatıldı.


Transfer çalışmalarının devam ettiği bir dönemde, takımın stat kirası için icraya verildiğinin savunulduğu açıklamada, birçok kulübün stat kirasını federasyon gelirlerinden karşıladığı aktarıldı.


Bir ay öncesine kadar takımda yönetici pozisyonunda bulunan bazı kişilerin, Şanlıurfaspor'u 402 bin TL'lik alacakları için icraya verdiğine değinilen açıklamada, şunlar kaydedildi:


''Oysa ki bizler, transfer döneminde olduğumuzu 3-4 ay içinde alacaklarının tamamını ödeyeceğimizi kendilerine bildirmiştik. Ama bu süreyi beklemeden alacaklarının tahsili için avukata yetki verildi. Sadece bu yetki vermenin bedeli Şanlıurfaspor'u 45 bin TL zarara uğratmıştır. Yasal faizleriyle birlikte Şanlıurfaspor'u yaklaşık 100 bin TL zarara uğratmışlardır. 402 bin TL'lik borcu 500 bin TL'ye çıkartmak Şanlıurafspor'a olan sevgilerinin en iyi göstergesidir.''


-''Şehir takıma sahip çıkacaktır''


Kongrenin ardından kendi istekleriyle yönetim kuruluna giren bazı kişilerin de istifasının düşündürücü olduğuna değinilen açıklamada, Şanlıurfaspor Yönetim Kurulu'nun emin adımlarla yoluna devam ettiği vurgulandı.


Tüm Şanlıurfalıların gurur duyacağı, çok kaliteli bir takım kurulduğu bildirilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:


''Destekten ziyade köstek olmaya çalışanlara Şanlıurfaspor'un bu şehrin en önemli marka değeri olduğunu hatırlatırız. Bu yapılanlar karşısında bugüne kadar sessiz kalmıştık. Bu sessizlik sadece Şanlıurafspor'un başarısı ve zarar görmemesi içindi. Kamuoyu yapılanları yakından takip etmektedir. Şanlıurfaspor'a verilmek istenen ve verilen zararlar Şanlıurfa halkına yapılmıştır. Bu şehrin takımına, bu şehrin insanları her zaman olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkacaktır. Yorumu kamuoyuna bırakıyoruz.''
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık