Ana Sayfa Spor ŞANLIURFASPORLU YÖNETİCİLERİN DİKKATİNE!

ŞANLIURFASPORLU YÖNETİCİLERİN DİKKATİNE!

Transferde Harcanan Büyük Paralar Başarının Gelmemesi Halinde Kulüplerin Ciddi Sorunlarla Başbaşa Kalmalarına Neden Oluyor. Bu Durumda Yapılması Önem Arz Eden 2 Konu: Transfer Komitesi Oluşturmak Ve Alt Yapıya Önem Vermek

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2014 Pazartesi 22:11
ŞANLIURFASPORLU YÖNETİCİLERİN DİKKATİNE!

Kulüplerin Mali Anlamda İyi Yönetilememesi İlerleyen Yıllarda Kötü Durumlara Düşmelerine Neden Olabiliyor. Bölgemizde Bulunan Mardin Spor, Diyarbakırspor, Batıda Kocaelispor, Sakaryaspor Ve Daha İsmini Sayamadığımız Birçok Kulüp Bu Nedenden Dolayı Ya Transfer Yasağı Cezası Alıyor Ya Da Borç Batağında Kayyuma Kalıp Bulunduğu Liglerden Aşağıya Düşüyor.

Bu Durumun Oluşmasında En Büyük Etken Transferlerde Çok Fazla Paranın Harcanması Gösteriliyor. Genelde İsimli Futbolculara Verilen Paralar Takımların İlerleyen Yıllarda Deyim Yerindeyse Başının Belası Haline Geliyor. Bir De Takımın Dışarıdan Fazla Bir Destek Almadığı Düşünülürse İşte Tehlike Çanları Bu Dakikadan İtibaren Çalmaya Başlıyor.

İşi Bilen Takımlar Bu Olumsuzluktan Fazla Etkilenmemek İçin Oluşturmuş Oldukları Transfer Komiteleri İle İnce Eleyip Sık Dokuyarak Bütçelerini Aşmayacak Transfelerin Yanında Özkaynak Dediğimiz Alt Yapıya Daha Bir Önem Veriyor. Her İhtimali Göz Önünde Bulunduran Bu Kulüpler Olurya Bir Gün Durumum Kötüye Gider Düşüncesiyle Arkada Kendini Ligde Tutabilecek Bir Takımı Daima Bulunduruyor.

Şanlıurfa’da Maalesef Bunu Görebilmek Pek Te Mümkün Görünmüyor. Tarihinde Süper Lig Deneyimi Yaşamamış Bir Takım Olma Ezikliğini Üzerinden Atmaya Çalışan Kulüpte Başa Gelen Her Yönetim Bi An Önce Bu Hedefi Gerçekleştirmek İstediğinden Genelde Üst Takıma Yatırım Yapıyor. Bu Da Bir Az Önce Yukarıda Söylediğimiz Gibi İsimli Futbolcuların Alınmasına Neden Oluyor. Başarı Gelir Ümidiyle Yapılan Transferler Sonrası Başarı Gelmeyince De Borç Gün Yüzüne Çıkıyor.

Ara Transfer Döneminin Yaklaştığı Son 2 Haftada Umuyoruz Yöneticilerimiz Görülmesi Gerekenlerin Farkındadırlar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz FETÖ'den Aranan Hakem, Yönettiği Maçta Gözaltına Alındı

FETÖ'den Aranan Hakem, Yönettiği Maçta Gözaltına Alındı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star