Ana Sayfa Spor Şanlıurfaspor'un bütün transferleri iptal oldu

Şanlıurfaspor'un bütün transferleri iptal oldu

Şanlıurfaspor ile Boluspor arasında daha önce gerginliğe neden olan transfer yasağına son noktayı TFF koydu. Şanlıurfaspor'un bütün transferleri iptal edildi. TFF tahkim kurulu Boluspor'un itirazını red etti. Şanlıurfaspor'un transfer yasağı kalkmad

Giriş Tarihi: 12 Ağustos 2016 Cuma 20:09
Şanlıurfaspor'un bütün transferleri iptal oldu
 

Şanlıırfaspor ve Boluspor arasında bir süredir devam eden ve araya Bakan Faruk Çelik'in dahi girdiği transfer olayına son noktayı Türkiye Futbol Fedarasyonu (TFF) koydu.  TFF Tahkim Kurulu Boluspor'un itirazını red etti. Şayet Tahkim Kurulu geri adım atmazsa Şanlıurfaspor'un oyuncuları boşta, takım ise futbolcusuz kalacak.

 

TFF tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Tahkim Kurulu 11 Ağustos 2016 günü (48) sayılı toplantısında gündemindeki maddeleri inceleyerek aşağıdaki kararları almıştır.

Bolu Spor Kulübü'nün 03.08.2016 tarihli dilekçesi incelendi. Başvurunun; Kurulumuzun 09.06.2016 tarihli ve E.2016/176-K.2016/225 sayılı kararına karşı yargılamanın iadesi talebini içerdiği, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Yapılan müzakere neticesinde;

- Yerinde görülmeyen duruşma talebinin reddine,

Mevzuatta sınırlı şekilde sayılan yargılamanın iadesi sebeplerinden herhangi birinin mevcut olmadığı anlaşıldığından başvurunun reddine oybirliği ile karar verilmiştir."

 

NELER YAŞANMIŞTI?

28 Haziran'da Şanlıurfaspor, 2014-2015 sezonunda Boluspor’dan Şanlıurfaspor’a transfer edilen ve davalık olan Profesyonel futbolcu Hakan Arslan ile ilgili Boluspor ile anlaştı. Bolu’ya giderek Boluspor başkanı ile görüşen Şanlıurfaspor’un yeni yönetim kurulu Boluspor kulübüyle mutabakata vararak davanın yeniden görülmesini istedi. 

Fahri başkan Mehmet Ekinci “Boluspor Başkanı Necip Bey ile bir araya gelerek Hakan Arslan kaynaklı sorun konusunda mutabakata vardık” diye takipçilerini bilgilendirdi. Kulüp başkanı İsmail Bağıban ise Boluspor ile her konuda anlaştıklarını bu sorunun çözüldüğünü söyledi.

Ancak Boluspor şikayetinden vazgeçtiyse de TFF bunu kabul etmedi. Türkiye Futbol Federasyonu Boluspor'un itirazını red etti. Öte yandan hukuki adımlar kapandığı için, yargı yolu da kapanmış olacak.

Şanlıurfaspor'un geçmişe yönelik yaptığı bütün transferler iptal edildi.

 ajansurfa

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık