Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA'YA 100 MİLYON LİRALIK 2.ARITMA TESİSİ

ŞANLIURFA'YA 100 MİLYON LİRALIK 2.ARITMA TESİSİ

ŞANLIURFA Belediyesi'nin, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ile 3 yıldır ortaklaşa hazırladığı 2'nci İçme Suyu 2'nci Kısım Arıtma Tesisi'nde son aşamaya gelindi.

Giriş Tarihi: 26 Haziran 2012 Salı 09:41
ŞANLIURFA'YA 100 MİLYON LİRALIK 2.ARITMA TESİSİ
100 milyon lira ihale bedeli tahmin edilen projenin gerçekleşmesi durumunda, Şanlıurfa'nın gelecek 30 yıl için içme suyu sorunu çözüme kavuşmuş olacak.

Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Habib Arslan, DSİ Genel Müdürlüğü ile birlikte 3 yıldır söz konusu hazırlıklarını yaptıkları projede son aşamaya gelindiğini söyledi. İçme suyu yeni arıtma tesisinin 2 kısımdan oluştuğunu vurgulayan Arslan, ilk bölümün arıtma, ikinci bölümün ise pompa istasyonu ve ana isale hattının bulunduğunu ifade etti.

Arslan, mevcut içme suyu arıtma tesisinin kapasitesinin günde 270 bin metreküp olduğunu, ikinci etabın tamamlanmasıyla birlikte kapasitenin günlük 600 bin metreküpe çıkacağını kaydetti. Arslan, "Bu da Şanlıurfa'nın önümüzdeki 30 yıllık içme suyu ihtiyacının karşılanması anlamına gelmektedir. Arıtma tesisiyle birlikte Dağeteği, Maşuk, Direkli, Yenice ve Karaköprü bölgesinde 7 depo, 5 pompa istasyonu yapılacaktır. Ana isale hattı 28 bin 600 metre uzunluğundadır ve tahmini ihale bedeli 100 milyon lira olarak öngörülmektedir" dedi.

Habib Arslan, Şanlıurfa için büyük önem taşıyan projenin 3 Ağustos'ta DSİ Genel Müdürlüğü'nde yapılacağını sözlerine ekledi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık