Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa’ya Bediüzzaman Külliyesi

Şanlıurfa’ya Bediüzzaman Külliyesi

Türkiye’de ilk defa 1992 yılında Bediüzzaman adına kurulan ilk vakıf olan Bediüzzaman Eğitim, Kültür ve Sanat Vakfı tarafından Şanlıurfa- Karaköprü bölgesinde Bediüzzaman Külliyesi yapılıyor. Vakfın ilk başkanı ve Şimdi Onursal Başkanı olan Ahmet Rüzgar tarafından yaptırılan Bediüzzaman külliyesi 8 kattan oluşuyor.

Giriş Tarihi: 27 Ocak 2015 Salı 11:55
Şanlıurfa’ya Bediüzzaman Külliyesi

Bediüzzaman Vakfı Başkanı İsmail Zorlu yaptığı açıklamada, “ Şanlıurfa Karaköprü Bölgesinde Vakfımızın Onursal Başkanı Ahmet Rüzgar ağabeyimiz tarafından yaptırılan Bediüzzaman külliyesi 8 katlı olarak yapılıyor, bir katı mahalleye hitap edilecek şekilde Mescid olarak düzenlenecek, diğer katlarda erkek ve hanımlar için ayrı ayrı olmak üzere sohbet salonları, yemekhane, ve dört katı ise öğrencilerin barınmaları amacıyla düşünülmüştür. Vakfımızın bu külliyesine aynı ve nakdi olarak yardım yapmak isteyenlerin (5424530679 ) nolu telefonla irtibat kurabilirler” Dedi.

Başkan Zorlu, Bediüzzaman hazretlerinin Şanlıurfa’ya verdiği öneme de dikkat  çekerek şöyle dedi. “ Bediüzzaman hazretleri,  eserlerinde Urfa taşıyla toprağı ile mübarektir, ben onlara dua ediyorum. Diyor. Bediüzzaman hazretlerinin bu duasına mazhar olmak için onun eserlerini geniş kitlelere ulaştırmamız gerekiyor. Vakıf olarak her yıl Bediüzzaman’ı anma toplantıları düzenliyoruz, maddi durumu olmayan öğrenciler için barınma ve burs verme çalışmaları yapıyoruz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık