Ana Sayfa Teknoloji Şanlıurfa'ya Güneş enerjili aydınlatma sistemi

Şanlıurfa'ya Güneş enerjili aydınlatma sistemi

Şanlıurfa'da Akçakale Yolu Toprak Mahsulleri Ofisi’nde Bedava enerji sistemiyle kurumun enerji ihtiyacı karşılanıyor.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2011 Salı 15:37
Şanlıurfa'ya Güneş enerjili aydınlatma sistemi
Güneş enerjisiyle çalışan indüktif sokak lambası, aydınlatma için ihtiyacı olan elektrik enerjisini üzerinde bulunan solar modüller sayesinde elde ediliyor. Depo edilen enerji, sokak lambaları için özel olarak kullanılan kontrollü regülatör ile gece karanlığında otomatik olarak çalışmaya başlar. Tasarım anlamında, güneş ışınlarından etkilenmeden ve paslanmaz malzemelerden uzun yıllar güvenle kullanılabilecek şekilde üretilen ürün materyalleri sayesinde, sorunsuz, tamir ve bakım gerektirmeyen ileri teknoloji ürünüdür.

Solar modüllerden gelen enerjisi gün boyunca içerisinde bulunan akü sistemine depo edilir. 100.000 saat ömrü olan indüktif lambalar ile yenilik ve değişik yapmanız gerekmez. Yüksek ışık gücüne sahip indüktif lambalar temiz, parlak ve hemojen aydınlatma yapılmasını sağlamaktadır.

Dışarıdan hiçbir müdahale olmadan karanlıkta otomatik olarak çalışmaya başlayan lambalar, ihtiyacı olan enerjiyi üzerinde bulunan solar modül sayesinde temin ettiği için, merkezi şebeke sistemine bağlamaya ihtiyaç duymaz. İstenilen her ortamda, alt yapı sorunu olmadan rahatlıkla kullanılabilmektedir.


İleri teknoloji ürününün ortaya çıkardığı bu sistem genellikle Oteller, Parklar, Bahçeler, Plajlar, trustik tesisler, özel alanlar ve aydınlatma ihtiyacı olabilecek her alanda güvenle kullanılabilir.


Kurum yetkililerine bu sistemle ilgili bilgi alınmak istense de Toprak Mahsulleri Ofisinden hiçbir açıklama gelmedi.
(Şanlıurfa Olay)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yapılarda Ses Yalıtımı Ne Kadar Etkili

Yapılarda Ses Yalıtımı Ne Kadar Etkili

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star