Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Güncel ŞANLIURFA‘YA "SAAT KULESİ" PROJESİ

ŞANLIURFA‘YA "SAAT KULESİ" PROJESİ

Şanlıurfa Valiliği’nin öncülüğünde yapılması planlanan “Saat Kulesi” için Şanlıurfa’lı heykeltıraş Kasım Eriş tarafından hazırlanan proje Şanlıurfa Valiliği’ne sunuldu.

Giriş Tarihi: 1 Ağustos 2012 Çarşamba 17:01
ŞANLIURFA‘YA
Şanlıurfa'ya yapılması planlanan “Saat Kulesi” için Şanlıurfa’lı heykeltıraş Kasım Eriş tarafından hazırlanan proje Şanlıurfa Valiliği’ne sunuldu.


Söz konusu proje ile ilgili Urfa haber’e bilgi veren heykeltıraş Kasım Eriş “Sağ olsun sayın vekilimiz Kasım Gülpınar ve sayın valimiz Celalettin Güvenç ile yaptığımız ön görüşmeler sonucu, ikisi de – Saat Kulesi – projemize çok sıcak baktılar.


Şanlıurfa Milletvekilimiz sayın Kasım Gülpınar ve Şanlıurfa Valimiz sayın Celalettin Güvenç’in himayelerinde hazırladığım  -Saat Kulesi- projesinin tasarım ve statik projelerini tamamlayıp sayın valimizin bilgilerine sunduk.


Söz konusu proje ile toplamda 40 metrekarelik  bir alan içerisinde 30 metre yüksekliğinde Şanlıurfa’nın tarihi dokusuna uygun bir proje hazırladık. Sayın Valimiz Celalettin Güvenç bey Saat Kulesi için yeni Valilik yerleşkesinin yanı, Topçu Meydanı ve Abide Kavşağı’nın bu kule için en iyi yerler olduğunu en kısa sürede yapacakları inceleme ile bu üç yerden birine yapılması için karar vereceklerini beyan ettiler.


Çünkü, sadece Türkiye’nin değil Dünya kamuoyu tarafından da taşıdığı dini ve tarihi özellikleri dolayısı ile yoğun ilgi gören Şanlıurfa’mıza  böylesi özgün bir yapı kazandırmak istedik.


Bir çok ilin kendine has Saat Kulesi var Şanlıurfa’nın neden kendine özgü, özgün bir kulesi olmasın.


İnanıyorum ki sayın valimiz en kısa sürede bu proje için bir karar verecek ve sayın bakanımızın seçim döneminde 4 yılda 400 proje çalışmasına bu proje ile 401’inci projeyi eklemiş olacaktır.


Urfa haber aracılığı ile sayın valimiz Celalettin Güvenç beye ve sayın vekilimiz kasım Gülpınar’a Şanlıurfa’ya böylesi bir hizmet noktasında gösterdikleri hassasiyet için şükranlarımı sunuyorum” dedi.


Urfa Haber - ÖZEL

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Zeytin Dalı Harekatı'na destek

Zeytin Dalı Harekatı'na destek

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık