Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'ya Yağmur, Deprem Bölgesine Kar Geliyor

Şanlıurfa'ya Yağmur, Deprem Bölgesine Kar Geliyor

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerdeki hava durumu tahminleri oldukça endişe yaratacak

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2011 Perşembe 12:49
Şanlıurfa'ya Yağmur, Deprem Bölgesine Kar Geliyor
Devlet Meteoroloji İşleri GenelMüdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, doğu kesimlerinde görülecek yağışların genellikle yağmur, sabah ilk saatler ile akşam saatlerinden itibarenErzurumKarsArdahanAğrıVan,MuşHakkariGümüşhane veBayburt çevrelerinde karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde karşeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bu sabah ilk saatler ile gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 

Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette,Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek. 

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU 

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak: 

İstanbul: Parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek. (16) 

Ankara: Parçalı bulutlu (14) 

İzmir: Az bulutlu geçecek. Rüzgar yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) esecek. (20) 

Adana: Az bulutlu (26) 

Antalya: Az bulutlu ve açık (24) 

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (14) 

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı Yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı (7) 

Diyarbakır: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı (18) 

Van: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı Yağmurlu, sabah saatleri ile gece saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı (9) 

BÖLGELERDE HAVA DURUMU 

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak: 

Marmara: Parçalı, yer yer çok bulutlu geçecek. Rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek. 

Ege: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Rüzgar, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek. 

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek. 

İÇ Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ilk saatler ile gece saatlerinde kuzeydoğu kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı görülecek. 

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçecek. 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile SamsunOrdu ve Tokat çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. 

DOĞU Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu (ErzincanTunceliErzurumKarsAğrı,ArdahanIğdırBingölBitlisMuşVanHakkariŞırnak) aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur, bu sabah ilk saatler ile akşam saatlerinden sonra ErzurumKarsArdahanAğrıVanMuş veHakkari çevrelerinde karla karışık yağmur, yükseklerde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. 

GÜNEYDOĞU Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (Diyarbakır, Ş.Urfa, MardinSiirtBatman) ileŞanlıurfa'nın doğu çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık