Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'ya Yeni Hemotoloji Uzmanı Atandı

Şanlıurfa'ya Yeni Hemotoloji Uzmanı Atandı

Lösemi ve talasemi hastalarının tedavisi için Şanlıurfa'ya doktorun atandığını belirten AK Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez, "Şanlıurfa'da bulunan tek hematoloji uzmanı tayininden dolayı şehrimizden ayrıldıktan sonra Şanlıurfa'ya yeni hematoloji uzmanı atandı" dedi.

Giriş Tarihi: 20 Haziran 2013 Perşembe 16:23
Şanlıurfa'ya Yeni Hemotoloji Uzmanı Atandı

Şanlıurfa'da bulunan lösemi ve talasemi hastalarının tedavisi için Sağlık Bakanlığı'nın çalışmalar yaptığını belirten Başkan Eğilmez, "Hematolojinin yan dal olması nedeniyle bu alandan çok az uzman mezun oluyor. Bu yıl Türkiye'de ilgili bölümden iki kişi mezun olmuştur. Mecburi hizmet yasası ile Sağlık Bakanlığıtarafından açılan iki yeni kadrodan biri yine Şanlıurfa'mıza atanmıştır. Atanan uzman doktorumuzun en kısa sürede Şanlıurfa'da göreve başlamasını bekliyoruz" diye konuştu.

Sağlık alanında devrim niteliğinde yatırımlar yaptıklarını ifade Başkan Eğilmez, "Görüldüğü gibi şehrimizdeki sağlık kurumlarındaki eksikliklerin giderilmesi konusunda parti olarak çalışmalarımızı sürdürüyor, sorunun çözümü için bakanlığımız ve milletvekillerimizle gereken iletişimi kuruyoruz" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa Barosu'nda seçimi Tüysüz kazandı

Urfa Barosu'nda seçimi Tüysüz kazandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık