Ana Sayfa Urfa Haberleri "ŞANLIURFA'YI GÜLLERLE DONATIYORUZ"

"ŞANLIURFA'YI GÜLLERLE DONATIYORUZ"

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden 80 bin metrekarelik Selahaddin-i Eyyübi parkında yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Giriş Tarihi: 14 Mart 2016 Pazartesi 12:34

Selahaddin-i Eyyübi parkında sürdürülen zemin ve çevre düzenleme çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Nihat Çiftçi, çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını belirtti.

 

Sosyal donatıların mevcut olacağı modern park ile bölge vatandaşının yıllardır beklediği yaşam alanını hizmete sunacak olan Büyükşehir Belediyesi, parkın hızlı bir şekilde tamamlanması için  çalışmalarını özveriyle sürdürüyor.

 

Ahmet Yesevi Mahallesinde yapımı devam eden Selahaddin-i Eyyübi parkının çalışmalarını inceleyen Başkan Çiftçi " 1 Kasım Genel Seçimler öncesinde temelini attığımız parkta çok güzel bir ilerleme var. Çevre Koruma Daire Başkanlığı ekiplerimizin hem de yüklenici firma güzel çalışmalara imza atmış durumda. 80 bin metrekarelik bu parkımızla Ahmet Yesevi, Selçuklu, Devteşti ve Ahmet Erseven Mahallerindeki vatandaşlar bu parktan istifade edebilecekler. Çevre Koruma Daire Başkanlığımız son zamanlarda orta ve yan refüjlerin yanı sıra göbekler ve parklarda ekmiş olduğu bitkiler ve güllerle Şanlıurfa'nın çehresini değiştirmeye yönelik emin adımlarla ilerliyor. Amacımız Şanlıurfalıyı Şanlıurfa'da mutlu kılabilmek ve şehrimizin yaşam standartlarını yükseltmek. Projelerimiz hazırlanıyor. Bu kapsamda  büyük parklara imza atmaya devam edeceğiz. Şanlıurfa'nın kişi başına düşen yeşil alan miktarını artıracağız. Bitkilerde de çeşitlendirmeye gittik. Peygamberler şehri olan Şanlıurfa'mıza güllerle donatmak yakışır. Kurak bir iklime sahip olan şehrimizde yeşil alanları sürekli artırma niyetindeyiz. Kurak iklimde yetişecek olan ağaç türlerini şehrimiz için tercih ediyoruz. Bölgede daha önce ekilmemiş çiçekli ağaçların tespitini yaptık. Park Bahçe Şube Müdürlülüğümüz bunların dikimini gerçekleştiriyor. Gelecekte hepimiz daha güzel bir şehirde yaşayacağız" şeklinde konuştu.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star