Ana Sayfa Urfa Haberleri “Şanslı Masa” Geçen Hafta Şanlıurfa’daydı

“Şanslı Masa” Geçen Hafta Şanlıurfa’daydı

Programda, ekranları başındaki tüm insanları Şanlıurfa’ya hayran bırakan bir dostluk örneği de yaşandı.

Giriş Tarihi: 6 Şubat 2012 Pazartesi 12:15
“Şanslı Masa” Geçen Hafta Şanlıurfa’daydı
Şanlıurfa’ya gelen Çalışkanoğlu ve Kaptan, bir konuk evinde kameralarını gizledikten sonra anlaştıkları Gençlik ve Spor Müdürlüğü çalışanı Yaşar Korkmaz ile onun ayarladığı ve yapılacak çekimden haberi olmayan Belediye çalışanı Mehmet Turan isimli partnerine önceden hazırladıkları oyunu oynattı.

5 BİN TL ÖDÜL VERİLİYOR

Kanal D programcıları Sinan Çalışkanoğlu ve Orçun Kaptan program formatı gereği önceden yarışmacıyı belirliyor. Ve ansızın yarışmacıyı çağırıp, partnerinin haberi olmadan ona bir kulaklık veriyor. Bu sayede yarışmacı ile iletişim kuruluyor. Yarışmacıya görevler veriliyor ve akabinde de yarışma başlıyor. Yarışmacılar bazen karşısındakine yalanlar söylüyor, bazen de restoranın içinde şarkılar söylüyor. Karşısındakinin tahammül sınırlarını zorlayan yarışmacılar, etapları tamamlayıp büyük ödüle ulaşmaya çalışıyor. Ama bu sırada bunu sadece o biliyor. Bütün etapları geçen yarışmacı 5 bin TL’lik ödülün de sahibi oluyor. Eğlence ve kahkaha amaçlanan yarışma programı “Şanslı Masa” geçen hafta Şanlıurfa’daydı.

GÜLDÜREN PROGRAMIN KONUSU TEFECİLİK ACIMIZ OLDU

Seçilen şanslı masada oturan Yaşar Korkmaz’a kimsenin fark etmediği kulaklıkla talimat verilerek, karşısında oturan arkadaşına kendilerinin bildireceği birkaç etap oyun oynaması istendi. Birinci etabı başarıyla geçerek, sırasıyla 250, 500, 1000 sonra da kazandığı ödül miktarını 2 bin 500 TL’ye çıkaran  Korkmaz’ı ve partnerini 5 bin TL kazanmak için zorlu bir sınav bekliyordu. Şanlıurfa’nın kanayan yarası olan tefecilik konusunu ele alması istenen Korkmaz, bir tefeciye 25 bin TL borçlu, arkadaşı da ertelenen ve 30 bin TL’ye yükselecek borca kefil olacaktı. Şanlıurfa’nın en önemli sorunu haline gelen bu sorunun Kanal D’de işlenmesi dışarıdan gelen insanların da en dikkatini çeken konu olduğunu gösterdi.

DOSTLUK ÖRNEĞİ SERGİLENDİ

Cuma günü akşamı Kanal D’de yayımlanan programda; çekim yapıldığından haberi olmayan ve arkadaşının tefeci karşısında düştüğü zor duruma müdahale eden Mehmet Turan’ın gösterdiği dostluk örneği tüm Türkiye’yi hayran bıraktı. Arkadaşına gelen tefeci telefonundan sonra oyun olduğundan habersiz bir şekilde huzuru kaçan Turan, tefeci yanlarına geldikten sonra öfkelenerek, borçlu olan arkadaşını savundu. Şanslı Masa programcılarının anlaştığı tefeci rolündeki Ali Şekeroğlu da, birçok insanın kesinlikle kabul etmeyeceği kefilliği Turan’a önerdi. Arkadaşı Korkmaz için ölümüne her şeyi kabul edeceğini söyleyen Turan, hiç tereddüt etmeden 25 bin TL ancak ertelendiği için 30 bin TL’ye yükselen borç senedine imza attı. Bununla da yetinmeyen Turan, tefeciye TC kimlik numarasını da vermesi, arkadaşına ne derece destek olduğunu gözler önüne serdi. (İPEKYOL)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star