Ana Sayfa Güncel Sara Kadın Merkezi Halfetili kadınları buluşturuyor

Sara Kadın Merkezi Halfetili kadınları buluşturuyor

Bağımsız İnternet Gazetesi - Haber Merkezi Şanlıurfa(Ruha)

Giriş Tarihi: 21 Temmuz 2016 Perşembe 17:09
Sara Kadın Merkezi Halfetili kadınları buluşturuyor

XELFETÎ - Halfeti’nin kırsal mahallelerinde ikamet eden kadınlar, Sara Kadın Merkezi öncülüğünde bir araya gelerek dayanışıyor.

 

Halfeti Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Sara Kadın Merkezi, ilçeye bağlı mahallelerde ikamet eden kadınlara ulaşmak ve kadın merkezini tanıtmak amacıyla çalışmalara başladı. Sara Kadın Merkezi çalışanları bu kapsamda Aşağı Göklü (Gogana Jerin) ve Saylakkaya (Cîbîn) mahallelerinde kadınlar ile bir araya gelinerek, kadın merkezinin faaliyetleri hakkında kadınlara bilgilendirmelerde bulunuldu. Devamında her iki mahallenin kadınları Sara Kadın Merkezi’nde ağırlandı.

Komunal yaşam perspektifi doğrultusunda kadınların evlerinde hazırladıkları, yemek, parsta ve içeçekleri beraberlerinde getirmeleri ve paylaşımda bulunmaları bir dayanışma örneği olarak ön plana çıktı. Buluşma kadınların yardımlaşma ve dayanışma ruhunu yansıtan sıcak bir ortam oluşturdu. Ayrıca kadınlar Sara Kadın Merkezi çalışanları tarafından kadınların karşı karşıya kaldıkları zorluklar ve özgürlük kısıtlamaları hakkında bilgilendirildi.

Çocuk yaşta evlilik, toplumsal cinsiyet rolleri ve kadına yönelik şiddet üzerine konuşma ve paylaşımların yapıldığı buluşmada karşılıklı görüş alış verişi yapılarak çözüm önerileri geliştirildi. Buluşmadan memnun kalan kadınlar, ilçedeki kadınların sık sık yan yana gelmesi yönünde duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık