Ana Sayfa Güncel Savaş AY'da "Zaten Urfa, eski hamam eski tas" dedi

Savaş AY'da "Zaten Urfa, eski hamam eski tas" dedi

Önceki gün Şanlıurfa'ya gelen usta gazeteci Savaş AY Urfa'ya ayırdığı son köşe yazısında Ahin Güneş ile aynı başlığı kullandı.

Giriş Tarihi: 14 Nisan 2011 Perşembe 11:38
Savaş AY'da
Haber, gezi ve inceleme amacı ile Şanlıurfa'ya gelen ulusal basının usta gazetecisi Savaş Ay AK Parti'nin milletvekili aday listesini açıklamasından sonra, Urfa'dan bağımsız aday olan İbrahim Tatlıses için küçük bir temayül yoklaması yaptı.

Yaptığı yoklamayı sitemiz köşe yazarı Ahin Güneş'in köşesinde kullandığı "Zaten Urfa, eski hamam eski tas" aynı başlıkla Sabah Gazetesi'ndeki köşesine taşıdı.

İşte savaş ayın Urfa'dan yazdığı o köşe yazısı:Zaten Urfa, eski hamam eski tas

Şanlıurfa'da İbrahim Tatlıses'e bağımsız aday olarak şans tanıyan da var, "sevgi ayrı siyaset ayrı" diyerek olumsuz yaklaşan da...

İbrahim Tatlıses AKP'de liste dışı kalıp bağımsız aday oldu; Şanlıurfalılar "az biraz" şaşırdı. Hazır bölgede haber çalışmaları yaparken halkın arasına karışıp İbo için bir "temayül yoklaması" da ben yaptım. Bu kısa yoklamadan çıkardığım sonuç İbo'nun sevgisi bol ama şansı fazla değil. Bakın birkaç 'hemşeri' görüşü nasıl:


Sait Uçar: (Esnaf): AKP'den gireydi yüzde bin beş yüz kazanırdı. Büyükler böyle uygun görmüş ki listede adı çıkmadı. Şimdi bağımsız olarak kazanması zor görülüyor. Çok sevilmesi ayrı bir konu. Bu siyaset işidir farklıdır. Bölgede aşiretlerin oyları daha belirleyici. Bana göre seçimden sadece AKP adayları ve BDP'nin bağımsızları zaferle çıkacak. Türküdeki gibi, 'zaten Urfa eski hamam eski tas' olacak.

Mahmut Sabırdan (Briket imalatçısı): İbo buradan seçilir çünkü içimizden biri, halkın sevgilisi, toprağımızın çocuğu. Başından geçen talihsiz olay ona olan sevgiyi daha da kuvvetlendirdi.

Celal Bakan (Benzin İstasyonu görevlisi): İbrahim ağabeye oy vermeyip ya ne edeceğiz? Urfa'yı dünyaya tanıttı. Şimdi hasta yatağında bile memleketini, hemşerilerini soruyormuş. İnşallah iyileşecek, onu meclise gönderen Urfalılara daha da fazla yardım edecek.

Dakikalarla yarıştı

İBRAHİM Tatlıses'in Şanlıurfa'dan bağımsız milletvekili adaylığı başvurusunu son anda yeteştirdiği ortaya çıktı. Tatlıses'in oğlu Ahmet ve menajeri Eyüp Kanat, AK Parti'nin sanatçıyı aday yapmayacağını öğrendikten sonra hızlı bir telefon trafiğine girişti. Türkiye'de avukat Ahmet Türkmen ve Türkiye'nin Münih Başkonsolosluğundaki noterle irtibata geçen Ahmet Tatlı, vekaletname hazırlattı. Başkonsolosluktan özel kurye ile getirilen vekaletname İbrahim Tatlıses'e imzalatılarak Türkiye'ye fakslandı. Faksı alan Tatlıses'in avukatı müracaatı il seçim kuruluna yaptı.
(Sabah)


Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ekinci’den 23 Nisan kutlaması

Ekinci’den 23 Nisan kutlaması

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık