Ana Sayfa Urfa Haberleri SAVAŞ SINIRIN BU YAKASINI DA VURDU

SAVAŞ SINIRIN BU YAKASINI DA VURDU

Türkiye’nin öte yakasında meydana gelen olaylar Şanlıurfa’yı da birçok alanda olumsuz etkiliyor. Ticaretin durma noktasına geldiği bölgede ekmeğini buradan kazanan birçok kesim mağdur olurken, teşvikte 6. Bölgede yer alan Şanlıurfa yönünü iç ticarete çevirmiş durumda.

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2014 Cumartesi 21:13
SAVAŞ SINIRIN BU YAKASINI DA VURDU

Yıllardır Türkiye orta doğuya açılan kapı olarak görülür. Dış siyasete izlenen başarılı politika ticareti desteklerken bölgede son yıllarda yaşanan savaş ortamı maalesef bu kapının kapanmasına neden oldu. Ticaretin durma noktasına geldiği bu dönemde, ekmeğini buradan kazanan çok sayıda sektör durumdan olumsuz etkileniyor.

Hal böyle olunca daha fazla zarar etmek istemeyen Şanlıurfa yönünü iç ticarete çevirmiş durumda. Sınırın öbür yakasında yaşananların ülke ve şehir ticaretine etkilerini sorduğumuz Müsiad Şanlıurfa şube başkanı Abdurrahman Yetkin şunları söyledi.

Teşvik paketinde 6. Bölgede olmanın şehre artı bir avantaj olduğunu ifade eden yetkin, önümüzdeki günlerde yapacakları genel idare kurul toplantısında çok sayıda iş adamını şehre geleceğini, bunun da Şanlıurfa’ya olumlu yansıyacağını belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık