Ana Sayfa Urfa Haberleri SAVCI KİRAZ HAYATINI KAYBETTİ

SAVCI KİRAZ HAYATINI KAYBETTİ

DHKP-C üyeleri tarafından rehin alınan ve daha sonra operasyonla ağır yaralı olarak kurtarılan Savcı Mehmet Selim Kiraz, hastanede şehit oldu.

Giriş Tarihi: 1 Nisan 2015 Çarşamba 02:27
SAVCI KİRAZ HAYATINI KAYBETTİ

Çağlayan Adliyesi'nde DHKP-C üyeleri tarafından rehin alınan ve operasyonla ağır yaralı kurtarılan savcı Mehmet Selim Kiraz hastanede şehit oldu.

Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ndeki SavcıMehmet Selim Kiraz'ın rehin alınması olayı kanlı bitti. Yaklaşık 9 saatlik rehin alma ve müzakerelerin ardından Savcı Kiraz ağır yaralandı, 2 örgüt üyesi öldürüldü. Ancak 1 saat sonra acı haber geldi. Savcı Kiraz, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata döndürülemedi.

"GELDİĞİNDE HAYATINI KAYBETMİŞTİ"

İstanbul Sağlık Müdürü Selami Albayrak ile İstanbul Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çavlan Çiftçi yaptığı açıklama ile Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit olduğunu söyledi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Ameliyathanede her türlü müdahaleye rağmen maalesef şehit verdik. Geldiğinde hayatını kaybetmişti. Solunumu kalbi tamamen durmuştu. Hiç bir hayati fonksiyonu yoktu.

Geri döndürmek için yapılan çalışmalarda ne yazık ki muvaffak olamadık. Ve şehit verdik. Tam 20:50 sıralarında geldi 21:55'te kaybettik. Ama geldiğinde zaten kaybetmiştik. 1 saat boyunca müdahale ettik. Cerrahi müdahalemizi yaptık. Hem beyin hem göğüs bölgesi hem pil taktık. Tüm müdahalelere rağmen kurtulmadı. Zaten biz tüm ekibimiz burada hazır bekliyorduk. Menfur olaydan dolayı hepimiz burada hazırdık. Savcımızı hemen aldık. Maalesef tüm çabalara rağmen kaybettik."

ADLİYEDEKİ ODASINDA REHİN ALINDI

Yasadış.ı DHKP-C militanı oldukları belirtilen iki saldırgan öğlen saatlerinde Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı adliyenin 6. katındaki odasında rehin aldı. İnternet ve sosyal medya üzerinden savcının başına silah dayanmış fotoğrafları ve akabinde tehdit içerikli ses kayıtlarını yayınlayan örgüt elemanları önce 15.36'a kadar taleplerinin yerine getirilmesini istedi. Daha sonra bu süre 19.49 olarak ilan edildi. Akşam 20.30 sularında ÇağlayanAdliyesi'nde önce patlama sesi arkasından tek el silah sesi duyuldu.

SİLAH SESİ GELDİ, ÖZEL TİM OPERASYON YAPTI

İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, telefonla iletişim anında iken savcının odasından silah se:si geldiğini, bunun üzerine özel timin odaya operasyon yapıldığını anlattı. Göğsünden ve karnından yaralandığı belirtilen Savcı Kiraz, çatışmanın ardından adliye binasına gelen ambulanslarla en yakındaki Florance Nightingale Hastanesi'ne götürüldü. Savcı, tüm müdahalelere rahmen kurtarılamadı.

 

kaynak: haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık