Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Siyaset Sayan, İddiaları Yalanladı

Sayan, İddiaları Yalanladı

AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı Celalettin Sayan, kendisi ve partisi hakkında çirkin bir komplo planlanıp hayata geçirildiğini belirterek bir basın açıklaması yaptı.

Giriş Tarihi: 13 Temmuz 2011 Çarşamba 07:22
Sayan, İddiaları Yalanladı
GAPHA)-Son günlerde kendisi ve partisi hakkında bazı bölgesel basın ve yayın organlarında yalan haberlerin yapıldığını, bu haberlerin kaynağının AK Parti’ye yakın görünüp esasında içten içe partiye zarar vermeye çalışan bir ekibin işi olduğunu dile getiren Sayan, bu ekibin bataklıkta yaşadıklarını ve partiyi ve bizleri bu bataklığa çekmeye çalıştıklarını ifade etti.  “12 Haziran 2011 tarihinde yapılan seçimlerde partimizin aldığı başarı bir çok kesimin dikkatini çektiği gibi, bir çok kesimin de hedefi olmuştur. Seçim öncesinde partimizden aday adayı olup, adaylıkları kabul görmeyen bir takım kişiler ile bazı organlarda görev almış kişilerin akli dengesi yerinde olmayan bazı kişiler ile birlikte kendilerine menfaat temin ettikleri bazı yayın organlarını kullanarak partimize ve şahsımıza saldırıların arttığını ifade etmek istiyorum. Yakın zaman içinde cereyan eden bu saldırıların tesadüf olmadığını biliyoruz, bu saldırılar hem partimizin ilçede yıpranmasına yönelik hem de şahsımıza zarar vermeye yönelik saldırılardır. Bu saldırılardaki amacın ne olduğunu, kimlerin amacına hizmet ettiğini halkımız çok iyi bilmektedir.  Geçmiş dönemlerde bir partide yönetici olmasına veya bazı organlara seçilmiş olmalarına rağmen birden fazla parti ile gizli ve kirli ilişkiler içinde olanlar bugün partimiz, yönetimimiz ve milletvekilimiz ile oluşturulan birlik ve bütünlük karşısında hayal kırıklığına uğramış ve bu durumdan çıkış yolunun da partimize ve şahsımıza yönelik saldırılardan geçtiğini düşünmektedirler. Partimizin 12 Haziranda aldığı başarıyı gölgelemek isteyenler “Çamur At İzi Kalsın Siyaseti yapmaktadırlar”  Halkımız partimize güvenini sandıkta göstermiştir. Bizler de teşkilatımız ve vekilimiz ile birlikte halkımıza teveccühlerinden dolayı şükran borçlu olduğumuzu ifade ederek, bütün gücümüzle halkımızın yanında yer alacağımızı ve temiz ve aleni bir siyaseti benimseyeceğimizi herkes görecektir.  Basın yayın organlarında asılsız iddialarla gerek şahsıma, gerek yönetimimize, gerek ise partimize yönelik iftiralar atılmakta ve acımasız bir saldırıda bulunmaktadırlar. Buradaki amaç, partiyi ele geçirip yine o bilindik kirli siyasetlerini legal hale getirerek halkı sömürmek olduğunu iyi bilmekteyiz.  Basında çıkan haberlerin hiç birinin aslının olmadığını, bunların iftira olduğunu dile getiren Sayan, partimizde görev almış olmasına rağmen, parti çalışmaları ile alakalı olarak gizli kalması gereken bir takım bilgilerin dışarıya sızdırılması sebebiyle görevine son verilen kişilerin kullanılarak bir takım gazetelerde buna haber olarak yer verilmesinin ve bununla ilgili yorum yapılmasının da gazetecilik mesleği etiğine uygun olmadığını dile getirmek istiyorum.   Doğruluğu teyit edilmeyen, üretilmiş bir takım olayların partimize zarar verme niyetinde olan insanlar tarafından gazetelere servis edilmesinin ve bunun da haber olarak değer kazanmasının doğru bir davranış olmadığını söylemek istiyorum.

 Bizler temiz bir siyaset yaparak doğrudan veya dolaylı olarak birilerinin çıkarlarına çomak soktuğumuz ve kirli emellerine izin vermediğimiz için bizlere leke çalmaya çalışıyor. Bunları halkımız da parti genel merkezimiz de çok iyi biliyor.  Şahsım ve parti yönetimimiz olarak yarın seçim olacakmış gibi harıl harıl çalışıyoruz. Partimize ve şahsımıza yönelik saldırılar bizleri yıldırmayacağı gibi, bu tutumlar bizleri daha güçlendirecektir.  Basın yayın organlarında çıkan yalan haberlerle ilgili olarak gerek şahsım gerekse yönetim kurulumuz olarak yasal hakkımızı kullanacak ve hakkımızda iftira kampanyası yürüten ilgili şahıslar ve bazı basın yayın organları hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı da ifade etmek istiyorum.”  diye konuşan Sayan, adliyeye verilen dilekçede kendi adının geçmesinin sadece şahsını ve partisini yıpratmak niyetinde olan kişiler tarafından organize edildiğini ve bunun sonucunda da bu şahıslar hakkında da iftira ve hakaret suçlarından yasal işlem yapılacağını belirtti.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Özyavuz,başkanlık sistemini anlatıyor

Başkan Özyavuz,başkanlık sistemini anlatıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık