Ana Sayfa Eğitim Seçim Bitti Sıra Yeni Anayasada

Seçim Bitti Sıra Yeni Anayasada

24.Dönem Milletvekili seçimlerini değerlendiren Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Başkanı İbrahim Coşkun, seçimlerin bittiğini sıranın yeni anayasada olması gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 14 Haziran 2011 Salı 12:21
Seçim Bitti Sıra Yeni Anayasada
24.Dönem Milletvekili seçimlerini değerlendiren Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Başkanı İbrahim Coşkun, "24. Dönem TBMM seçimleri tamamlanmış, halkımız iradesini ortaya koymuştur. Sonuçların ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyoruz. Seçimde kazanan demokrasimiz ve ülkemiz olmuştur. Demokrasinin çıtası yükselmiştir. Olaysız, huzur içinde bir seçim gerçekleşmiştir." dedi.

Milletin tercihini yaparak vekillerini TBMM'ye gönderdiğini vurgulayan Coşkun, siyasi partileri de seçim sürecinde birbirlerine söyledikleri sözleri unutarak, vaatlerini yerine getirmeye davet etti. Sandıktan temsil gücü yüksek, yeni anayasaya meşruiyet sağlayacak bir meclis çıktığını kaydeden İbrahim Coşkun, "Bu meclisin ilk görevi, meşruiyet debisi yüksek bir anayasa yapmak olmalıdır. Bütün partilerin ortak vaadi yeni Anayasa olmuştur. Bütün partiler, meydanlarda yeni anayasa vaat etmiş ve önemine dikkat çekmiştir. Yeni yasama döneminde öncelik anayasaya verilmeli, toplumun beklentileri karşılanmalıdır. Milletimiz demokratikleşmeyi, hak ve özgürlüklerin genişlemesini acilen beklemektedir. Bu yöndeki talep, ilk olarak 12 Eylül'de yapılan referandumda, halkın yüzde 58'le 'evet' demesiyle ortaya çıkmıştır" ifadelerini kullandı.

İktidar partisinin, seçim sürecinde meydanlarda yaşananları unutarak, toplumun tamamını kucaklaması gerektiğini belirten Coşkun, yeni anayasa hazırlanmasında bütün görüşlerin dikkate alınmasını, toplumun endişelerininin giderilmesini ve kuşatıcı olunmasını istedi.

Muhalefet partilerine de çağrıda bulunan İbrahim Coşkun, "Muhalefet partilerimiz, seçim sürecinde yaşananları geride bırakmalı, Türkiye'nin geleceği için sorumlu davranmalıdır. Yeni anayasa çalışmalarına destek olmalı, demokrasi, hak ve özgürlüklerden yana taraf olmalıdır. Demokrasi dışı eylem ve söylemlere iktidar-muhalefet el ele güçbirliği içinde cevap vermelidir." şeklinde konuştu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yine öğrenci yurdu, yine yangın

Yine öğrenci yurdu, yine yangın

Kurumsal

İçerikYukarı Çık