Ana Sayfa Urfa Haberleri Seçimde Havalar nasıl olacak?

Seçimde Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 12 Haziran 2011 Pazar 10:40
Seçimde Havalar nasıl olacak?
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların; Marmara, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu (Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan ve Iğdır), Adana, Osmaniye, Manisa, Bolu, Düzce, Çorum, Amasya, Tokat ile Samsun ve Ordu'nun iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Şırnak ve Hakkari çevrelerinde toz taşınımı bekleniyor. 

HAVA SICAKLIĞI: Doğu bölgelerde 3 ila 5 derece azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Genellikle batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice esecek. 

UYARILAR 

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Yağışların; Marmara, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu (Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan ve Iğdır), Adana, Osmaniye, Manisa, Bolu, Düzce, Çorum, Amasya, Tokat ile Samsun ve Ordu'nun iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, su baskını, yıldırım düşmesi, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir. 

BÖLGELERİMİZDE HAVA 

MARMARA:
Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların batısı (Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ) ile zamanla bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor. 

EGE: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Aydın ve Muğla'nın kıyı kesimleri dışında bölge geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden itibaren Manisa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı doğusu ile zamanla bölge geneli çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz'in iç kesimleri (Burdur, Isparta ve Antalya'nın iç kesimleri) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Adana ve Osmaniye çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor. 

İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, Çankırı, Ankara, Kırıkkale, Yozgat ve Sivas ile öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. 

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Bolu ve Düzce çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Çorum, Amasya, Tokat ile Samsun ve Ordu' nun iç kesimlerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kuzey ve doğusu ile gece Malatya ve Elazığ çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuzeydoğusunda (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır) lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor. Hakkari ve Şırnak çevreslerinde toz taşınımı görülecek. 

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla kuzey ve batısı çok bulutlu, gece saatlerinde Adıyaman ve Diyarbakır çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. 

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...


(SABAH)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star