Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri SEÇİMDE OY KAYBI YAŞANDI

SEÇİMDE OY KAYBI YAŞANDI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, düzenlediği basın toplantısın ile kent gündemini değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 17 Haziran 2015 Çarşamba 06:18
SEÇİMDE OY KAYBI YAŞANDI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, düzenlediği basın toplantısın ile kent gündemini değerlendirdi.

 

Başkan Güvenç, bir otelde düzenlediği basın toplantısı ile kentte görev yapan yerel ve ulusal gazeteciler ile bir araya geldi.

 

Ülkenin bir genel seçim atlattığını ve alınan sonuca herkesin saygı göstermesi gerektiğini söyleyen Başkan Güvenç, AK Parti'nin ülke genelinde bir oy kaybı yaşadığını belirtti.

 

Seçimin sonucunu iyi analiz edeceklerini vurgulayan Başkan Güvenç, şunları söyledi:

 

"Seçimi doğru okumak lazım Türkiye genelinde bir oy kaybı var. Tabi Şanlıurfa'da biraz daha oy kaybı yaşandı. Seçimin sonucu toptan değerlendirilmeli. Kimseyi suçlamadan öz eleştiri yapmamız lazım. Hiçbir kurumu, hiçbir şahsı suçlamadan bu seçim sonucunu değerlendirip ders almak lazım. Karamsar bir tablo yoktur. Gelecekten ümitliyiz. Biz halkımıza güveniyoruz ve halkımıza hizmet yolunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. "

 

RAMAZAN ŞANLIURFA'DA FESTİVAL HAVASINDA GEÇECEK

Ülke ve yerel gündemi kısa bir değerlendiren Başkan Güvenç, ardından Büyükşehir Belediyesi'nin Ramazan Ayı boyunca yapacağı etkinlikleri anlattı.

 

Şanlıurfalıların ramazanı bir festival havasında geçirmek istediklerini belirten Başkan Güvenç, Büyükşehir Belediyesi'nin halkın bu isteğini geçen yıl yerine getirdiğini ve dolu dolu Ramazan Ayı'nın şehirde yaşandığını, bu yılda yapacağı güzel etkinliklerle yerine getireceklerini vurguladı.

 

Ramazanın Şanlıurfa'da bir farklı yaşandığını belirten Başkan Güvenç, şunları kaydetti:

 

"Biz geçen yıl ilk yılımız olmasına rağmen 30 günü dolu dolu geçirdik. Halkımız ramazanı bir festival havasında geçirmek istiyor. Biz bunu geçen sene başardık. Tecrübemize dayanarak bu sene çok daha kapsamlı ramazan programı hazırladık. Ramazan, toplumsal sevgi bağlarının daha da güçlendiği Mübarek bir Ay'dır. Sadece Rabia Meydanı'nda değil şehrin muhtelif yerlerinde etkinliklerimiz olacak. Rabia Meydanı'nda 3 adet sebilden meyan şerbeti ikram edeceğiz. Suruç, Viranşehir, Ceylanpınar, Bozova ve Akçakale'de her gün iftar çadırımız olacak. Ramazan ayı boyunca Büyükşehir Belediyemize ait olan yüzme havuzlarımız 21:00 ve 01:00 arasında halkımıza hizmet etmeye devam edecek. Çağrı merkezlerimiz olan 153 ve 185 7-24 yine halkımızın emrinde olacak. 6 bin ihtiyaç sahibi aileye ramazan paketi yardımı yapacağız. Ayrıca 1 asgari ücret alan personelimize de ramazan paketi ve çeşitli hediyeler vererek, yardımcı olacağız. "

 

63 ETKİNLİK, HER İLÇEDE İFTAR

 

Kent merkezinde ve 13 ilçede Ramazan Ayı boyunca 63 etkinlik yapacaklarını belirten Başkan Güvenç, "Halkımızla beraber bu mübarek ayı dolu dolu geçirmenin mutluluğu içinde olacağız. Her ilçemizde vatandaşlarımızla birlikte iftar açacağız ve bu manevi havayı beraber teneffüs edeceğiz. Ben şimdiden herkesin Ramazan Ayı mübarek olsun diyorum."

Toplantı, Başkan Güvenç'in açıklamasının ardından soru-cevap şeklinde devam etti.

YORUMLAR
 • yorum2015-06-22 09:39:08Ü.GEHRKE.

  BROVO ARKADAŞ.

 • yorum2015-06-19 06:22:49öz urfalı

  Büyükşehir olma fırsatını yakalamış Güneydoğunun incisine böyle bir adam ve ciddiyetsiz, kabiliyetsiz torpi ile gelen ekibinden bize hiç hayır gelmez.

 • yorum2015-06-19 05:28:14öz urfalı

  Büyükşehir olma fırsatını yakalamış Güneydoğunun incisine böyle bir adam ve ciddiyetsiz, kabiliyetsiz torpi ile gelen ekibinden bize hiç hayır gelmez.

 • yorum2015-06-19 03:58:29barış

  mübarek ayi dolu dolu geçirecekmiş? zaten kendi evlerinde ve kendi ceplerinden yemezler. alışmışlar başkaların mallarını yemeye,bu ramazan da da karınlarını başkarın mallariyle dolduracaklar.

 • yorum2015-06-19 03:44:38barış

  Allah tan kork şimdiye kadar aldığın rüşvetin ve yolsuzluğun hesabını nasıl vereceksin. gerçi dini terimlerle sürekli kandırıldık ve sizin gibilerde yolunu buldular.

 • yorum2015-06-18 19:02:15vatandaş

  bence zamanında yapılmayan vaatler(fakülte hastanesi şehir hastanesi v.s.) ve hükmetin üslubu çok yanlış idi(çerez parası,katrlyonluk saray v.s.)halkın özellikle doğu ve güneydoguunun işsizlikle mücadele ettiği gençlerin cebinde para olmaz iken bana ne saraydan banane prestijden bence üslup düzeltilmeli acilen işsizlik ve sağlık yatırımları gerçeklerştirilmeli...

 • yorum2015-06-18 09:19:29MERVE SEVGİLİOĞLU

  BAŞKAN NE OLDUĞUN SÜRECE NEYAPSAN BOŞ YANİ İSTİFA ET GİTSİN KİMSE SENİ İSTEMİYOR YOLLARI BERBAT ETTİN FAKIBABA AYRI Bİ BAŞKAN İDİ

 • yorum2015-06-18 02:37:21nerde sevdiklerim

  neden toptan degerlendirilecekmiş seçim sonucunun kaybedilişi sensin iştee sennn fakıbanın aldıgı adamlar ne için alındı diyerek bahane bularak 160 kişiyi ekmeginden ettin ardımız sıra 300 küsür kişi aldın sana oy gelir mi artık ne suçumuz vardı çıkardın bahanelerle geldiii bu dünyanın öteki tarafıda var sanada kalmaz burası...

 • yorum2015-06-17 10:07:53halıl

  surıyelılerden tamda festıval havası olur

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık