Ana Sayfa Urfa Haberleri SEÇMEN LİSTESİNDE ADINIZ VAR MI? - TIKLA ÖĞREN

SEÇMEN LİSTESİNDE ADINIZ VAR MI? - TIKLA ÖĞREN

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri ile ilgili Muhtarlık Bölgesi Askı Listeleri bugün akıya çıkarıldı.

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2014 Cuma 09:16
SEÇMEN LİSTESİNDE ADINIZ VAR MI? - TIKLA ÖĞREN

Vatandaşlar, bugün saat 08.00'dan itibaren muhtarlıklara asılan listelerdeki kayıtlarını 23 Ocakgünü saat 17.00'a kadar kontrol edebilecek.İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği Başkanı ve Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahalle Muhtarı SelamiAykut, "Vatandaşlarımızın mahalle muhtarlarına uğrayarak, T.C. kimlik numaralarıyla beraber adreslerinde olup, olmadıklarını teyit etmelerini rica ediyoruz. Adreslerinde farklı kişiler de olabilir" dedi.


LİSTEDE ADINIZ VAR MI? TIKLAYIN

İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği Başkanı ve Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahalle Muhtarı SelamiAykut, vatandaşların, eskiden adres değişikliğini mahalle muhtarlıklarına beyan ettiklerini hatırlatarak, şunları söyledi: "Adres kayıtlarını muhtar tutmayacak, diye bize yazılar geldi. Adres kaydını vatandaşnüfus müdürlüğünde yapacak. Biz, sadece T.C. kimlik numarasıyla vatandaşın yaptırmış olduğu kaydı muhtarlık olarak görebiliyoruz. Oysaki, şu anda bununla ilgili ciddi sıkıntılarımız vardır. Vatandaşımızmevcut adresinde varken, farklı bir vatandaş da sahte bir telefon sözleşmesiyle, sahte bir noter tasdikli kira kontratıyla nüfus müdürlüğüne gidiyor ve söz konusu adreste mevcut olan kişi silinerek, sahte kontratla gelen kişinin kaydı yapılabiliyor.

Aykut sözlerini şöye sürdürdü: Seçim listeleri buraya asıldığında, asılan seçim listelerinde vatandaşlarisimlerini göremediği zaman mahalle muhtarları buna cevap verebilmeli. Cevap verebilmesi için de mahalle muhtarlarının eli güçlenmeli, bunun için de mahalle muhtarına, mahalleye gelen kişinin kaydını beyanedip, tutmalıdır" diye konuştu.

Vatandaşlara da seslenen Aykut, "Vatandaşlarımızın mahalle muhtarlarına uğrayarak, T.C. kimliknumaralarıyla beraber adreslerinde olup, olmadıklarını teyit etmelerini rica ediyoruz. Adreslerinde farklıkişiler de olabilir. O farklı kişiler, yarın başlarına sıkıntı da yaratabilir" dedi.

Seçmen listelerini asmak yerine harflere göre dosyalayan Ataköy 7-8-9-10 Kısım Mahalle Muhtarı AylinKeserkaya da, vatandaşların seçmen listelerini kontrol etmelerini sağlamak için 10 tane pankartyaptırdığını anlattı.

SİTEDE YOĞUNLUK VAR

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 30 Mart 2014'te yapılacak mahalli idareler seçimlerine ilişkin belirlediği seçim takvimine göre, muhtarlık bölgesi seçmen listeleri bugünsaat 08.00'de asıldı. YSK sitesini ziyaretedenler ise şu saatlerde siteye erişemiyor.

Tutuklu ve taksirli suçlardan hükümlü askı listeleri de güncelleştirilmek üzere askıya çıkarıldı. Listeler, 23 Ocak'a kadar askıda kalacak.

YSK'nın portal adresi olan www.ysk.gov.tr'de bina bazında seçmen kayıtlarının sorgulanmasına başlandı. Ancak YSK'nın sitesi yoğunluğu kaldıramıyor.

Kaynak:http://www.memurlar.net/haber/447324/

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık