Ana Sayfa Sağlık Şehir Hastanesi Projesinde Şanlıurfa Unutuldu

Şehir Hastanesi Projesinde Şanlıurfa Unutuldu

Sağlık-Sen Şanlıurfa şubesi yayınladığı basın açıklaması ile Sağlık Bakanlığı, 14 ilde kamu ve özel sektör işbirliğiyle yapılacak 15 şehir hastanesi projesinde asıl ihtiyaç yeri olan ve daha önce projede adı olan Şanlıurfa’yı unuttuğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 13 Eylül 2013 Cuma 16:02
Şehir Hastanesi Projesinde Şanlıurfa Unutuldu

Sağlık-Sen Şube Başkanı Mahmut Atçı imzası ile yapılan yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı, 14 ilde kamu ve özel sektör işbirliğiyle yapılacak 15 şehir hastanesi projesinde asıl ihtiyaç yeri olan ve daha önce projede adı olan Şanlıurfa’yı unuttuğunu söyledi.

Atçı yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında:

"Sağlık Bakanlığı, 14 ilde kamu ve özel sektör işbirliğiyle yapılacak 15 şehir hastanesi projesinde asıl ihtiyaç yeri olan ve daha önce projede adı olan Şanlıurfa’yı unuttu. Nüfusu 2 milyona yaklaşan ve şu an binlerce Suriye savaşı mağdurlarının da bulunduğu Şanlıurfa’da ne acıdır ki sadece 2 devlet hastanesi, yatak ve personel eksikliğinden sürekli haberlere konu olan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanesi mevcut. Yıllardan beri Siverek ve Viranşehir ilçeleri hariç sağlık alanında bir çivi bile çakılmayan Şanlıurfa’mızın bu proje kapsamına girmesini beklerken nüfusu daha az olan,  yatak ve personel ihtiyacının daha az olduğu illere şehir hastanesi yapılması kesinleşmiştir ama nedense ilk yapılan planlarda proje içinde olan Şanlıurfa proje kapsamından çıkartılmıştır.

Sağlık-Sen olarak Sayın Bakanımız ve Milletvekillerimize sesleniyoruz;

Her geçen gün dışarıdan göç alan, komşu illerimize göre kişi başına düşen yatak sayısının olması gerekenin yarısından az olduğu, çalışan sayısının ciddi anlamda eksik olduğu ve özellikle yaklaşık 2 yıldan bu yana savaş mağdurlarına hizmet verildiği ilimize sağlık alanında sahip çıkılmasını, Şanlıurfa’ya her ziyaretinde hastane sözü veren bakanlarımızın bir an önce sözlerini yerine getirmelerini istiyoruz."dedi

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star