Ana Sayfa Urfa Haberleri Şehir milliyetçisiymişiz yok daha neler

Şehir milliyetçisiymişiz yok daha neler

Kendi değerini yok say başkalarına parayı ver.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2015 Salı 08:13
Şehir milliyetçisiymişiz yok daha neler

Geçtiğimiz gün Şanlıurfa’da çiğköfte yarışması düzenledi. Yapılan bu organizasyonda dikkat çeken konu, yarışmanın şehir sınırları içerisinde gerçekleşmesi oldu. Yani Şanlıurfalı olarak bizler çaldık yine bizler oynadık. Çiğköfteyi kendimiz yaptık kendimiz yedik. Demem o ki sınırlar içerisinde gerçekleşen ulusal anlamda bir boyut kazandırılamayan etkinlik olarak hafızalara kazındı. Oysaki çok değil bir kaç yıl öncesine kadar çiğköfte Urfanındır, kimse elimizden alamaz, patentini kimseye vermeyiz nidaları atılıyordu. Kısacası bu kadar atıp tutma karşısında marka haline getireceğimiz bir etkinliği dar bir çerçevede kutladık.

Halbuki, şehrin tanınmasında simge haline gelmiş çiğ köfte yarışması, Urfayı ön plana çıkaracak, başka illerdeki festivaller şeklinde kutlanabilir, usta damaklar -birkaç kaç gurme- çağırılarak kapsamı genişletilebilirdi. Ama olmadı yetkililer yine dar düşündüler.

Ama aynı yetkililer Şanlıurfa’ya hiçbir faydası olmayan, magazin programlarında dahi gösterilmeyen Mustafa Ceceli konseri için hatrı sayılır bir meblağı verebildiler. Kamuoyunda 60-70 bin liranın ödendiği hesaba katıldığında bu şehrin yetkililerinin şehir milliyetçisi olup olmadığını anlayabilmek çokta zor olmasa gerek.

YORUMLAR
  • yorum2015-01-20 08:35:47Mehmet büyük

    Rabbim Doğru çekinmeden yazan senin gibi değerli kalemlerin sayısını artırsın...

  • yorum2015-01-20 08:31:59Mehmet büyük

    Bizim siyasetçilerimiz siyaseti rant olarak yaptıkları sürece bu sorunları dille getirmek senin gibi değerli kardeşlerime kalıyor.yükünüz ağır Rabbim sayınızı artırsın...

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık