Ana Sayfa Urfa Haberleri Şehit Aileleri İftarda Buluştu

Şehit Aileleri İftarda Buluştu

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, her yıl Ramazan ayında belediyede gerçekleştirilen iftar yemeklerinin ilkini şehit aileleri ve sakatlar dernekleri için düzenledi.

Giriş Tarihi: 15 Ağustos 2011 Pazartesi 14:09
Şehit Aileleri İftarda Buluştu
Büyükşehir Belediyesinde düzenlenen yemeğe, Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Garnizon Komutanı Tuğ. Gen. Kahraman Güneş, Gaziantep Ak Parti Milletvekilleri Mehmet Sarı, Ali Şahin, Derya Bakbak, CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Peker, AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz, Şehit Aileleri, Sakatlar Derneği yöneticileri ile çok sayıda konuk katıldı.  
 

'Ramazan ayının bereket, bolluk, yardımlaşma ve paylaşmanın sembolü olduğu kadar, insanlar arasındaki birlik ve beraberlik bağlarının güçlenmesi için önemli bir fırsat olduğunu' belirten Başkan Güzelbey, 'Sekiz yıldır sizlere verdiğimiz değer gereği ilk iftarı şehit aileleri ve sakatlar derneği ile yapıyoruz. Öncelikle bizleri kırmayarak iftar yemeğimize katıldığınız için Allah hepinizden razı olsun. Bu mübarek Ramazan ayının bereketinden hepimizin istifade etmesini temenni ediyorum” dedi. Başkan Güzelbey, '2004 yılında başlattıkları iftar buluşmalarını 8 yıldır hiç aksatmadan sürdürerek geleneksel hale getirdiklerini, iftar sofralarında vatandaşlarla ve çalışanları ile bir arada olmayı tercih ettiklerini' söyledi. İftar yemeklerinin yanı sıra bu yıl sekizincisini gerçekleştirdikleri şenlikler ile hem unutulmaya yüz tutmuş geleneksel Ramazan eğlencelerinin yaşatılması, hem de Gaziantep halkına gerek tanınmış, gerekse yerel sanatçıların verdiği birbirinden güzel konserlerle sevinci ve coşkuyu bir arada yaşatmayı amaçladıklarını' ifade etti. Güzelbey, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da şehrin değişik yerlerine kurduğumuz iftar çadırlarında her gün binlerce vatandaşımıza iftarda sıcak yemek veriyoruz. İnsanlarımızın unutmaya başladıkları değerleri her zaman taze tutmayı amaçlıyoruz, bu duyguları bir festival ve karnaval coşkusuyla Gaziantepli hemşerilerimize sosyal ve kültürel anlamda geleneksel olarak kazandırmayı istiyoruz. Etkinliklerde kaliteye büyük önem verdik ve Gaziantep’te Ramazan Şenliklerinin nezih yaşanması için elimizden geleni yapmaktayız” diye konuştu.   Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, iftar sonrası şehit aileleri ve sakatlar derneği üyeleri ile tek tek ilgilenerek sorunlarını dinledi.   İftar Yemeğine programlarının yoğunluğu nedeniyle katılamayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep AK Parti Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Halil Mazcıoğlu, CHP Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ ve Gaziantep MHP Milletvekili Prof. Dr. Semih Yalçın’ın telgrafları okundu.(gapha)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık