Ana Sayfa Siyaset Şehit Annesi İlk Kez Konuştu

Şehit Annesi İlk Kez Konuştu

Oğlunun şehit düştüğü günden beri üzerinden şoku atlatamayan Şanlıurfalı Ethem Okkay’ın annesi ilk kez konuştu ve söylediği tek cümle “Ane ez kurban(annem sana kurban olayım)” oldu.

Giriş Tarihi: 21 Temmuz 2011 Perşembe 14:21
Şehit Annesi İlk Kez Konuştu
(GAPHA)-Diyarbakır’ın Silvan ilçesi kırsalında 12 asker arkadaşıyla birlikte şehit olan Şanlıurfalı Ethem Okkay’ın annesi Halime Okkay, yaklaşık bir haftadır ilk defa konuştu. Oğlunun şehit haberini aldıktan sonra olayın şokunu üzerinden atamayan ve Türkçe bilmeyen Halime Okkay’ın ağzından tek cümle çıkabildi, o da; “Ane ez kurban(annem sana kurban olayım)” oldu. Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Zeynep Karahan Uslu, Ethem Okkay’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Eyyüpkent Mahallesi’nde bulunan Taziye evine giden Karahan Uslu, taziyenin camiye taşındığını öğrenince buradan ayrılarak, Taziyelerin kabul edildiği Eyyüpkent Camisi’ne geldi. Karahan Uslu burada ilk olarak Ethem Okkay’ın abisi Hasan Okkay tarafından karşılandı. Karahan Uslu, ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Burada göz yaşlarına hakim olamayan Karahan Uslu, terörün ve çatışmaya bir körükle yaklaşanların nasıl bir acıya neden olduklarına bir kez daha şahit olduklarını ifade ederek, bu acıyla yeni şehitler istemediklerini dile getirdi. Bu sorunu bu topraklarda kazıma kararlılıklarının olduğunu kaydeden Karahan Uslu, demokratik açılım çalışmaları ile birlikte ülkenin terörden kurtulmasını umut ettiklerini söyledi.
ANNE İLK DEFA KONUŞTU
Kadınların bulunduğu taziye evini de ziyaret eden Karahan Uslu, burada gözyaşlarına hakim olamayan Ethem Okkay’ın Ablası İslim Kaya ve Annesi Halime Okkay’a sarılarak göz yaşı döktü. Oğlunun şehit düştüğü günden beri üzerinden şoku atamayan Anne Halime Okkay’ın ilk defa konuştuğu gözlendi. Okkay’ın şehit düştüğü günden beri Ablası İslim Kaya, Kürtçe ağıtları ile yürekleri dağlamış ulusal ve yerel basında yer almıştı. Anne Halime Okkay’ın ise şokta olması nedeniyle konuşacak halinin olmadığı gözlenmişti. Türkçe bilmeyen Anne Halime Okkay, bugün ilk kez konuştu Zeynep Karahan Uslu’ya sarılarak gözyaşı döken Halime Okkay’ın söylediği tek cümle “Ane ez kurban(annem sana kurban olayım)” oldu.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık