Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞEHR-İ MEDENİYET KONYA KÜLTÜR DEFİLESİ GELİYOR

ŞEHR-İ MEDENİYET KONYA KÜLTÜR DEFİLESİ GELİYOR

istanhul ve Gaziantep'te Medyadoktoru Yapım, Organizasyon firması tarafından gerçekleşen Şehr-i Medeniyet projeleri şimdide 8 Nisan’da ‘’Şehr-i Medeniyet Konya’’ ismi ile Konya'da gerçekleşecek. Organizasyonun tasarımları dünyaca ünlü Türk tasarımcı Zeynep Kartal tarafından gerçekleşecek. Tasarımlar Anadolu Selçuklu dönemine ait özel bir koleksiyondan oluşacak.

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2014 Salı 11:02
ŞEHR-İ MEDENİYET KONYA KÜLTÜR DEFİLESİ GELİYOR

BİRÇOK İL'DE GERÇEKLEŞECEK

 

Şehr-i Medeniyet Konya Kültür Defilesi ile alakalı geçtiğimiz gün Konya’ya giden Yapımcı Savaş Uğurlu, projenin birçok il'de kültürel etkinlikler çerçevesinde gerçekleşeceğini belirterek, ''Tasarımlarımızı Londra'da yaşayan fakat Konya doğumlu Zeynep Kartal gerçekleştirecek. Anadolu Selçuklu dönemine ait önemli kültürü modayla bütünleştirmek amacıyla projemiz Konya'da 8 Nisan da gerçekleşecek.''dedi 

 

Medyadoktoru Yapım ve Organizasyon firması ile Moda Tasarımcısı Zeynep Kartal tarafından gerçekleşecek olan Şehr-i Medeniyet Konya Kültür Defile Projesinde yaklaşık 25 adet özel tasarım gerçekleşecek. Defilede, uluslararası alanda önemli isimlerde Konya’ya davet edilecek. Anadolu Selçuklu Dönemine ait konseptlerin içinde yer alacağı Şehr-i Medeniyet Konya defilesi, 21. Yüzyılın güncelliğini de içinde barındıracak. Günümüzün Avrupa tarafından şekillendirilen “moda” kavramına alternatif bir bakış açısı olması yönüyle “Şehr-i Medeniyet Konya” Selçuklu dönemini günümüze taşıyarak, güncel bir tasarım hareketi olacaktır. Defile ’de, Konya’nın kültürel dokusu, Anadolu Selçuklu medeniyeti ve bölgesel kültür, Şehr-i Medeniyet Konya projesi ile buluşacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star