Ana Sayfa Urfa Haberleri Şehrin idarecileri esnafı ziyaret etti

Şehrin idarecileri esnafı ziyaret etti

Şehrin yöneticleri şeçim sıtartını verdi. Ak parili heyet Esnaf ve sanatkarlar odaları birliğini ziyeret etti.

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2015 Salı 06:25
Şehrin idarecileri esnafı ziyaret etti

Şehrin yöneticileri şeçim startını verdi. Ak partili heyet Esnaf ve sanatkarlar odaları birliğini ziyeret etti.

STK Temsilcilerinin görüşlerini değerlendirildiği buluşmaya Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, , AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Esnaf ve Sanatkârlar odası Başkanı Şefik Bakay ve birçok STK temsilcisi katıldı.

Esnaf grupların daha nezih ve modern üretim merkezlerine kavuşmak için Belediye olarak yaptıkları çalışmaları anlatan Başkanı Celalettin Güvenç, “Şanlıurfa’da Gelişimi ve değişimi birlikte yapmak zorundayız. Mesai kavramı bilmeden büyük bir çabayla çalışıyoruz. Birçok sektör temsilcileriyle yasak işyerleri hakkında öteden beri çalışmaktayız. İskan problemi için Merkez İlçe başkanlarımızla ruhsatsız yerlerin, geçici ve tespittenmiş bir belge geliştirmesi için gerekli görüşmelerde bulunduk. Bu konu Şanlıurfa’nın önündeki en önemli konulardan bir tanesidir. Şanlıurfa’da Su, Elektirik, İmar, İskan ve İş yeri sorunlarını çözmedikten sonra ilerlemek mümkün değildir. Yol ortalarında elektirik direkleri bulunmakta ve bu şekilde devam edemez. Bunun için güçlü bir irade gerekli ve bu irade de birlik ve beraberlikten gelir. Vatandaşlarımız, esnaflarımız ve Belediyelerimiz hep birlikte hareket etmeliyiz.

Şanlıurfa’nın geleceği için Kentte konut alanlarında ciddi bir planlama yaparak Maşuk ve Toki 2.etabı için çok önemli hazırlıklar yaptık. Herkesin elini taşın altına koyarak büyük bir özveriyle çalışmalı, birlikte Şanlıurfa’yı yeniden inşa etmeliyiz” şeklinde konuştu.

Öte yandan toplantıya Fırıncılar Odası, Kuyumcular Odası, Kasaplar Odası, Şöförler ve Otomobilciler Odası ve bir çok sayıda STK Temsilcisi katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık